banner339
banner274

Bodrum'da AVM'de bir kadın gözle taciz edildiğini iddia etti!

Bodrum ilçesinde bir grup kadın, ilçe merkezindeki alışveriş merkezinin tuvaletinde bir kadının gözle taciz edildiğini iddia ederek, yaşanan olaya tepki gösterdi.

Bodrum'da AVM'de bir kadın gözle taciz edildiğini iddia etti!
banner401
banner427

Bodrum Kadın Dayanışma Derneği üyesi bir grup kadın, alışveriş  merkezinin tuvaletinde, bir kadının tacize uğradığını ve bu konuda alışveriş  merkezi yetkililerinin gerekli duyarlılığı göstermediğini öne sürerek, marina  önünde basın açıklaması yaptı.

Grup adına konuşan Bodrum Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Figan  Erozan, ismini açıklamak istemediği bir kadının 4 yaşındaki çocuğuyla tuvalete  girdikten bir süre sonra giyinmeye çalışırken bir erkeğin gözle tacizine maruz  kaldığını öne sürdü.

Kadının çığlık atarak "güvenlik" diye bağırdığını, ancak kimseye  sesini duyuramadığını ifade eden Erozan, "Kadın bağırmaya devam edince, güvenlik  gelmiş ve kadını sakinleştirmeye çalışmış. Kadını ikna etmeye çalışmışlar ancak  kadın ısrarla şikayetçi olmak istemiş." dedi.

Yaşanan olayın kameralara da yansıdığını ifade eden Erozan, şöyle  konuştu:

"Olayı gerçekleştiren kişi görüntüde de görünüyor. Kadın ardından  kendisinden istenmemesine rağmen telefon ve kimlik bilgilerini veriyor. Şikayetçi  olmak konusunda ısrarcı olduğunu söylemiş. Eve döndükten sonra bizimle irtibata  geçti. Başına böyle bir olay geldiğini, oradaki yetkililerin bu konuda hiç bir  şey yapmadığını ve kendisini kötü hissettiğini söyledi. Adamın elini kolunu  sallayarak gittiğini söyledi."

Olayın ardından alışveriş merkezi yetkililerinin harekete geçmesi için  iki gün beklediklerini ancak kimsenin duyarlık göstermediğini öne süren Erozan,  bu kadar modern, çağdaş olarak görünen alanların , ne kadar kadınlara tacize açık  olduğunu göstermesi açısından bu konunun örtbas edilmesini istemediklerini  kaydetti.

Erozan, "Bu alanları güvenli yapmakla yükümlüler. Burada benim bir  çantam çalınsaydı anında emniyet birimlerine haber verilirdi ve gelinip zabıtlar  tutulurdu. Fakat bir kadın burada tacize uğruyor, taciz ve röntgencilik. Bu bir  anayasal suçtur ve buradaki güvenlik birimi hiç bir şey yapmıyor. Biz bunun için  buradayız." diye konuştu.

Öte yandan Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin de olayla ilgili  soruşturma başlattığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2016, 08:45
banner218