banner339
banner274

Akşener'den, miting yapmasına izin verilmeyen Bozdağ'a: Engellendiğimiz toplantılar aklınıza geldi mi?

MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener, Almanya'nın Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi'nin mitinglerini iptal etmesiyle ilgili manidar bir paylaşımda bulundu.

Akşener'den, miting yapmasına izin verilmeyen Bozdağ'a: Engellendiğimiz toplantılar aklınıza geldi mi?
banner401
banner427

MHP Genel Başkan adaylarından Meral Akşener, Almanya'da yapacağı miting için verilen izni iptal edilen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a göndermede bulundu. Akşener kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Yalova Valiliği tarafından iptal edilen etkinliğini ve Çanakkale'deki toplantısında elektriklerin gitmesini hatırlatarak Bozdağ'a "Aklına geldi mi acaba?" diye sordu.

BOZDAĞ'A MİTİNG ENGELİ

Almanya'nın Baden-Württemberg eyaletine bağlı Gaggenau kentinde, Adalet Bakanı Bozdağ'ın Türkiye'deki referandumla ilgili konuşma yapacağı etkinlik, 'altyapı yetersizliği' gerekçe gösterilerek dün iptal edilmişti. Ayrıca, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin Almanya'nın Köln şehrinde katılacağı etkinlik için de belediye salon vermeyeceğini açıklamıştı.

ELEKTRİK KESİLMİŞTİ

17 Aralık 2016 tarihindeyse Akşener'in Raif Dinçkök Kültür Merkezi'nde Yalovalılarla yapacağı toplantı valilik tarafından iptal edilmişti. 11 Şubat 2017'de de Akşener'in Çanakkale'de yapacağı program öncesi, otel yönetimi elektirikleri kesti ve salona polis girmişti. Ancak Akşener, programını kesmeyerek, megafon ve cep telefonu ışıklarıyla konuşmasını yapmıştı. Akşener, kişisel Twitter hesabından "Yasal olarak izinleri alınmış toplantımız, elektrikler kesilerek engellenmeye çalışılıyor. Demokrasi mücadelemizi engelleyemeyecekler" açıklamasında bulunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2017, 10:21
banner218