UOL Esporte'de yer alan habere göre Katar'da düzenlenen Dünya Kupası'nda Brezilya Milli Takımı'yla kendisinden beklenen başarıyı yakalayamayan ve istifa eden Tite'nin Fenerbahçe'yle görüştüğü belirtildi.

Fenerbahçe için Brezilya'dan flaş bir teknik direktör iddiası gündeme geldi.

Son olarak Brezilya'yı çalıştıran ve Dünya Kupası'nın ardından görevinden ayrılan Tite'nin Fenerbahçe ile görüştüğü öne sürüldü.

UOL Esporte'den Bruno Andrade, Tite'nin Brezilya dışından 4 takımla görüştüğünü ve bu takımlardan birinin de Fenerbahçe olduğunu söyledi.

Tite'nin, Corinthians'tan gelen teklifi geri çevirdiği ve ailesine 2023 yılında Brezilya'da çalışmayacağına dair söz verdiği, bu nedenle yurt dışından takımlarla görüşmeler yaptığı aktarıldı.

Habere imza atan Bruno Andrade, Tite için, "Al Hilal ile görüşmeler yapıldığına dair bilgilerim var ama aralarında Jorge Jesus'un da yer aldığı başka seçenekler var. Ancak Suudi Arabistan'daki öncelik Jorge Jesus'un milli takımın başına geçmesi, zaten görüşmeler de devam ediyor. Tite ise Al Hilal için favori olmasa da favorilerden biri" dedi.

Andrade sözlerine, "Al Hilal ile yapılan görüşmelere paralel olarak Tite'nin üç kulüple daha görüştüğünü öğrendim. Tite, kariyerindeki bir sonraki adımın ne olacağına hala karar vermiş değil. Yunanistan'dan Olympiakos'la, Jorge Jesus'un çalıştırdığı Fenerbahçe olduğunu tahmin ettiğim bir Türk ekibiyle ve Japonya'dan bir takımla görüşüyor." sözlerini sarf etti.

62 yaşındaki Tite kariyerinde Brezilya Milli Takımı dışında; Gremio, Corinthians, Atletico Mineiro, Palmeiras, Al-Ain, Internacional, Al-Wahda, gibi takımlarda görev yaptı.

Sezon başında Jorge Jesus ile 1 yıllık sözleşme imzalayan sarı-lacivertlilerde Portekizli teknik adamın geleceği de belirsizliğini koruyor.