İftar programına Başkan Özcan, kulüp yöneticileri, takım antrenörü Samet Albayrak, Sportif Direktör Göksel Özdemir, eski Teknik direktör Mehmet Öztürk ile birlikte basın mensupları katıldı.

BAL'DA STATÜ DEĞİŞSİN TALEBİ 

Bölgesel Amatör Ligin statüsünü eleştiren Özcan, “Çok kötü statü. Küme düşme bu şekilde olmamalı. Son 4 takım düşsün. Biz 7 sıradayız düşmemiz gerekirdi. Denizli takımı 20 puanla ligde kalıyor. Yıldızspor bit mahalle takımı ancak bu ligde güzel işler yaptık. BAL'da oynadığımız 4 senede güzel hizmet verdik. Altyapıdan 10 üzerinde profesyonel oyuncu gönderdik.  Bu bakımdan mutluyuz, gururluyuz. Profesyonel liglerde 19-20 yaşlar genç oyuncu olarak görünüyor. Bu sene Yıldızspor’da 16 yaşında ilk 11 oynayan oyuncularımız vardı. Biz bu mantaliteye önem veriyoruz. Hocamıza teşekkür ediyorum. Göksel Özdemir  ve Mehmet Öztürk hocaya teşekkür ediyorum. Takımı iyi noktalara getirdiler” dedi. 

Aydın Büyükşehir Belediyesi Şerbetci Caddesi’nde sıcak asfalt çalışmalarına başladı Aydın Büyükşehir Belediyesi Şerbetci Caddesi’nde sıcak asfalt çalışmalarına başladı

Yıldızspor güçlenerek BAL'a geri dönmeyi hedefliyor2

İKİNCİ YARIDAKİ PERFORMASLA ŞAMPİYON OLURDUK 

“Bu yıl bütçemiz 550 bin liraydı" diyen Başkan Özcan “Ligde mücadele ettiğimiz takımlar 15 milyon lira bütçeye sahip. Bu ligde çok para harcasınız da şampiyon olamayabilirsiniz. Şampiyonluk için doğru bir planlama olmalı. Bu rağmen oyuncularımız iyi mücadele ettiler. İkinci yarının başındaki maçta santraforumuz kırmızı kart gördü. O pozisyon sart kart olmalıydı. Oyuncumuz 5 maç ceza aldı. Bu bizi çok yıprattı. Rakiplerimize teşekkür etmek istiyorum. Sökespor, Davutlarspor, Didim Belediyespor ile iyi bir mücadele içine girdik. Özellikle ikinci devre iyi puan topladık. İlk yarıda 11, ikinci yarıda 26 puan topladık. İkinci yarıdaki topladığımız puanı ilk yarı toplasak 54 puanla şampiyonduk. Küme düştüğümüz için de mutsuz değiliz. 1 sene ara verdik. Güçlenerek geri geleceğiz" diye konuştu.

PARAMIZ OLSAYDI KADİR'İ SATMAZDIK

Teknik sorumlu Göksel Özdemir'in raporu doğrultusunda gelecek sezonun planlamasını yapacaklarını kaydeden Özcan, şunları söyledi:

“Göksel hocamızdan rapor istedik. Buna göre karar vereceğiz. Tire 2021 Spor'a Kadir Canbaz’la birlikte başka takımlara 3 oyuncu  gönderdik. Kadir’in gitmesi düzenimizi bozdu. Ancak bu transferden kulüp iyi para kazandı. Diğer giden oyuncular da değerliydi. Fakat Kadir'in gitmesi bize güç kaybettirdi. Paramız olsaydı. Kadir Cambaz’ı satmazdık” diye konuştu.

Başkan Özcan, kulübe desteklerinden dolayı Aydın Valisi Hüseyin Aksoy ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na da teşekkür etti.

İYİ MÜCADELE VERDİK

Takım antrenörü Samet Albayrak ise, “Önce oyuncu olarak, son 2 senedir hoca olarak  6 senedir kulübün parçasıyız. Oyuncu yetiştiriyoruz. Kırmız kart gördüğümüzde üzülüyoruz. Sezon kötü geçti ancak iyi mücadele verdik. Başkanımız başarısız olsak da bizi destekledi. Kulübümüzü daha iyi yerlerde görmek hepimizin hayali” ifadelerini kullandı.

Yıldızspor güçlenerek BAL'a geri dönmeyi hedefliyor3