Kendisi de motosiklet sürücüsü olan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Samsun'da hız yapan motosiklet sürücüsünü durdurup, "Ölürsen ne yapacağız yavrum?" diyerek, nasihat veren trafik polisi Alper Gökhan Yıldırım'ı bakanlıkta misafir etti.
 
Samsun’daki olayda 27 yaşındaki motosiklet sürücüsünü polis memuru Yıldırım durdurmuş, “Ama ölürsen ne yapacağız yavrum?” şeklinde konuşmuştu.

O anları sosyal medya hesabından paylaşan Yerlikaya, “Samsun Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nde Şahin görevlisi Alper Gökhan Yıldırım’ı telefonla aradım, kendisine örnek tavrı için teşekkür ettim” demişti.
 
Yerlikaya bugün de Yıldırım’ı bakanlıkta misafir etti.
 
“Tüm Türkiye, onu genç bir motosiklet sürücüsüne baba şefkatiyle yaklaşıp, kaza yapmaması için nasihat verdiği video ile tanımıştı. ‘Ama ölürsen ne yapacağız yavrum’ sözleri hepimizi duygulandırmıştı. Samsun Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nde Şahin görevlisi Alper Gökhan Yıldırım kardeşimizi Bakanlığımızda misafir edip, görevinde kullandığı motosikletini yenisiyle değiştirdik” diyen Yerlikaya, “Ülkemizin huzuru ve güvenliği için çalışan her bir personelimiz başımızın tacıdır” ifadesini kullandı.

Tekirdağ'da 10 FETÖ/PDY şüphelisi yakalandı Tekirdağ'da 10 FETÖ/PDY şüphelisi yakalandı