Mehmet Şimşek ekonominin rotasını açıkladı Mehmet Şimşek ekonominin rotasını açıkladı
Türkiye’de hafif ticarinin kralı olarak bilinen Fiat Doblo, artık üçüncü nesliyle yollara çıkıyor. Bilindiği gibi Stellantis Grubu aracın üretimini TOFAŞ’tan almış ve İspanya’daki fabrikalarına kaydırmıştı. Ne var ki bundan yaklaşık olarak bir yıl önce Fiat Doblo tamamen yenilendi ve de kuzenlerine benzer bir tasarım çizgisine kavuştu.

Yenilenen Fiat Doblo, artık eniştelerin tanıdığı ve bildiği Doblo olmaktan çok uzak bir profil çiziyor. Görüntü olarak Citroen Berlingo, Peugeot Rifter ve Toyota Proace City ile tamamen aynı çizgide olan Yeni Fiat Doblo, motor seçenekleri anlamında da kuzenleriyle yakın bir seçenek havuzuna sahip olacak. Elektrikli versiyonuyla Avrupa pazarında yollara çıkan söz konusu modelin Türkiye topraklarına da bu versiyonuyla gelmesine neredeyse kesin gözüyle bakılıyor.

Yeni Fiat Doblo’nun nasıl bir fiyat bandında satışa çıkacağına dair elimizde henüz net veriler yok. Ancak söz konusu modelin ne zaman ülkemizde satışa sunulacağı artık biliniyor. Elde edilen bilgiler, Yeni Fiat Doblo’nun Haziran ayından itibaren yetkili satıcılardaki yerini alacağını bizlere söylüyor. Ayrıca modelin artık eskisi kadar bütçe dostu olmayacağı ve kuzenlerine yakın bir başlangıç fiyatına sahip olacağı da beklentiler dahilinde.