Sıfır konutlarda geçerli olan kampanya kapsamında 5 milyon liraya kadar kredi kullanılabilecek. Program, hem konut piyasasına hareket getirirken hem de uzun zamandır durgun olan konut üretimini tetikleyecek. 16 Ocak itibarıyla başlayacak olan kampanyanın etkisi şimdiden görüldü.

30 BİN KİŞİ SIRADA

Yeni konut finansman modeli kapsamında yeni yatırımlarını açıklamak için lansman düzenleyen Sur Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, Antalya’da 20 bin, İstanbul’da 10 bin olmak üzere toplam 30 bin ön talep aldıklarını, satış ofislerinde trafiğin arttığını söyledi. Elmas, “Bu yeni model vatandaşların konuta ulaşması için tarihi fırsat sunarken, üretimi de destekliyor. Azalan üretim kira ve konut fiyatında artışa neden oldu. Yeni model, bekleyen firmaları harekete geçirecek. Biz de 3 yeni projemizi öne çekerek kampanyaya destek vereceğiz” diye konuştu.

8.5 MİLYAR LİRALIK 3 YATIRIMI ERKENE ÇEKTİ

Sur Yapı Antalya ile İstanbul’daki devam eden projelerini Yeni Konut Finansman Modeli kapsamında ve ek yüzde 25 indirim fırsatıyla satışa sunan şirket, Sur Yapı Antalya Suits ile İstanbul Ümraniye’deki Sur Yapı Cevher ve Exen Konakları ismini verdiği 3 yeni projesinin ön satışını da erkene çekti. Yeni projelerin 8.5 milyar liralık portföye sahip olduğunu belirten Elmas, Antalya projelerinde ilk yıl 5 bin 700 lira, İstanbul’da ise 18 bin lira taksitle ev sahibi olunacağını ekledi.

EN ÖNEMLİ AVANTAJI TAKSİTLERE DESTEK

Yüzde 0.69’dan başlayan oranlar, 15 yıla varan vade, yüzde 10 peşinat ve ilk 3 yıl taksit ödeme kolaylığı sunan Yeni Konut Finansman Modeli’nin, ev sahibi olmak isteyenler için kaçırılmaması gereken bir fırsat olduğunu vurgulayan Elmas, “Modelin en büyük avantajlarından biri de ilk üç yıl düşük tutulan taksitler. İlk yıl taksitlerini konut üreticileri olarak yüzde 5 oranında biz sübvanse ediyoruz. Böylelikle vatandaşımız ilk 3 yıl çok düşük taksitlerle kredisini ödemeye başlıyor. İkinci veya üçüncü yıldan sonra ise evine taşınmış oluyor ve kiradan kurtuluyor” diye konuştu.