• BIST 108.313
 • Altın 153,536
 • Dolar 3,8493
 • Euro 4,5167

  Yeni bir spor kompleksi

  14.02.2009 16:40
  Dünyanın yaşanabilir 56 kentinden birisi olan Aydın’da belediyenin çağdaşlaşma adına yürüttüğü sosyal projeler bir biri ardına devam ediyor.
  Yeni bir spor kompleksi
  Yeni bir spor kompleksi Yeni bir spor kompleksi Yeni bir spor kompleksi

  Bu kapsama hazırlanan projelerden bir tanesi olan Aydın Belediyesi Yörük Ali Efe Spor Kompleksi ve Yürüyüş Salonu"nun açılışı törenle yapıldı. Aydın merkez 7 Eylül Mahallesi"nde gerçekleşen açılışa Aydın Vali Vekili Mesut Kırcalı, Belediye Başkanı İlhami Ortekin, Aydın Esnaf ve Sanatkar Odaları Birlik Başkanı Hulusi Akşit, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Aydın Temsilcisi Baki Aslantaş, belediye başkan yardımcıları, davetliler ve çok sayıda davetli katıldı.
  Açılışta konuşan Başkan Ortekin, Aydın Belediyesi"nde göreve geldikleri günden itibaren kente 10 adet çim saha, açık-kapalı yüzme havuzu, 40 kilometre yürüyüş yolu ve kentin değişik noktalarına 60 grup halinde 480 adet spor malzemesi kazandırdıklarını söyledi. Ama bu yapılanları asla yeterli görmediklerinin altını çizen Ortekin, “Büyük Önder Atatürk"ün “Sağlam Kafa, sağlam vücutta bulunur" sözü hasebiyle çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz. Gençlere, sporculara ve vatandaşlara sporu sevdirmek ve onlara spor yapabilecekleri yerler temin etmek şehrin sahibi olan belediyenin görevidir. İşte bizde bu görevimiz gereği hazırladığımız projeyi bugün sizlerin hizmetine açıyoruz. 6 bin metrekarelik alan üzerine kurulan bu sahanın çimlendirmesi 50 bin TL"ye mal oldu ve çevresine sentekik bir yürüyüş yolu yapıldı. Bu tesislerimizden faydalanacak olan vatandaşlarımız yürüyüşünü yaptıktan step, aerobik ve ısınma hareketlerini sonra çimlerin üzerinde yapma imkanına sahip olacaklar. Daha önce yürüyüş yapılmasına izin verilen Adnan Menderes Stadyumu"nda çimlerin üzerine basılmasına izin verilmediğini duydum. O zaman insanların kullanamayacağı bie şeyi neden inşa ediyorsunuz. İnşallah uyanırlar. Kendilerini uyaralım ve böyle bir yanlıştan dönmelerini sağlayalım” dedi.
  Aydın kent merkezini alt yapı sorununu tamamen çözdüklerini beyan eden Başkan Ortekin, “Bundan sonra sosyal projelere ağırlık vereceğiz. Sosyal projeler olmazsa bir kentte ekonomik gelişmeyi ve sosyalleşmeyi asla sağlayamazsınız. 17 Şubat tarihinde açıklayacağım seçim beyannamemde halkın istediği yönde projelerin olduğunu hep birlikte göreceğiz. Sizlerinde desteği ile göreve seçilmem halinde bu projeleri teker teker hayata geçireceğiz. Hak yardımcım, halk yoldaşım olsun” diye konuştu.
  Çağdaşlık ve sosyalleşmenin insanlığın başlangıcından beri önem verilen bir konu olduğuna işaret eden Vali Vekili Mesut Kırcalı da, tarihin ilk dönemlerinde kurulan medeniyetlerde bile ilk önce hamam, tuvalet ve oyun alanlarının yapıldığına işaret etti. Çağdaşlaşma adına sosyal projelerden asla vazgeçilemeyeceğini savunan Kırcalı, bu konuda Aydın"da başarılı bir yönetimin olduğunu ve bu sayede kent merkezinde önemli projelerin hayata geçildiğini kaydetti.
  Törende yapılan konuşmaların ardından Vali Vekili Kırcalı, Başkan Ortekin ve davetliler tarafından Aydın Belediyesi Yörük Ali Efe Spor Kompleksi ve Yürüyüş Salonu"nun açılışı hep birlikte yapıldı. Açılışın ardından Kırcalı ve Ortekin davetlilerle birlikte spor kompleksini gezdi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim