Yayınlandığı dönem reyting rekorları kıran ve Türk televizyon tarihine geçen Aşk-ı Memnu dizisi "Bihter" adıyla beyaz perdeye uyarlanıyor. Yapımda Bihter karakterini Farah Zeynep Abdullah canlandıracağı filmde Hazal Kaya'nın başarıyla canlandırdığı Nihal karakterini de kimin oynayacağı belli oldu.

2008-2010 yılları arasında yayınlanan ve başrollerini Beren Saat ile Kıvanç Tatlıtuğ'un paylaştığı efsane dizi Aşk-ı Memnu "Bihter" adıyla film oluyor.

Beren Saat ve Kıvanç Tatlıtuğ'un başrolünde olduğu Aşk-ı Memnu dizisinin film olacağı gündeme bomba gibi düşmüştü.

TAFF Pictures imzalı filmde Bihter'i Farah Zeynep Abdullah canlandıracak. Behlül başta olmak üzere diğer roller için görüşmeler sürüyor.

Hazal Kaya, aile dostu Ceyda Düvenci’nin BBO Yapım imzalı “Bambaşka Sohbetler” programına konuk olmuş ve “Bihter” adıyla yeniden çekilecek olan “Aşk-ı Memnu” filmini ve yeni Nihal’i kimin canlandıracağını çok merak ettiğini açıklamıştı.

YENİ NİHAL BELLİ OLDU

Birsen Altuntaş'ın haberine göre; filmin yeni Nihal’i için genç kuşağın en yetenekli oyuncuları arasında yer alan Helin Kandemir’le imza aşamasında olunduğu öğrenildi.

Reklam filmlerinde de yer alan genç oyuncu, sonrasında İsimsizler, Bir Litre Gözyaşı, Hakan: Muhafız, Doğduğun Ev Kaderindir gibi pek çok yapımda da yer alan oyuncu son olarak Duy Beni dizisiyle ekrana geldi.

Helin Kandemir, Kız Kardeşler filmindeki rolüyle Uluslararası İstanbul Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nü aldı.