banner274

Sonbahar Kış Makyaj Trendleri

İşte merak edilen sonbahar kış makyaj trendleri...

Sonbahar Kış Makyaj Trendleri

Doğal görünümlü makyaj:

Taze bir cilt görünümü için sıvı fondöten kullanmayı deneyin. Fondöteni uygularken özellikle göz çevresinin düzgünce kapatılmasına ve göz kapaklarına fondötenin eşit dağılmasına özen gösterin. Daha sonra göz kapaklarınızın üzerine ten rengi bir far sürün. Gözlerinizin burnunuza yakın uçlarına ve kaşlarınızın altına açık renkli ışıltılı bir far uygulayın. Bu, göz makyajınızın daha aydınlık görünmesini sağlayacak. Üst kirpiklerinizin dibine kahverengi göz kalemi çekin. Kirpiklerinizi hafifçe maskaralayın. Yanaklarınıza gül pembesi tonlarında açık renk allık sürün. Son olarak dudaklarınıza hafif pembe bir ruju parmak uçlarınızın yardımıyla uygulayın.

Kalın kaş:

İlk olarak kaşlarınızın genel hattını bozan kaşları tespit edin ve bir cımbız yardımıyla temizleyin. Oluşabilecek kızarıklıkları önlemek için üzerine tonik döktüğünüz pamuğu kaşlarınıza bastırın. Kaşlarınız arasındaki boşlukları kaş renginizle uyumlu bir kaş farı kullanarak doldurun. Son olarak kaşlarınızı şeffaf maskara yardımıyla sabitleyin. Kaşlarınıza şekil verirken kaş şablonu kullanırsanız daha kolay sonuca ulaşabilirsiniz.

Kırmızı Ruj:

Rujunuzun kalıcılığını sağlamak ve pürüzleri ortadan kaldırmak için önce dudaklarınıza bir fırça yardımıyla fondöten sürün. Üzerine hafifçe toz pudra uygulayın. Rujunuzun rengine uyan bir dudak kalemiyle dudaklarınızı çerçeveleyin. İnce bir ruj fırçasıyla önce üst sonra alt dudağınızı boyayın. Bir kağıt peçete yardımıyla fazlasını alın ve ruju yine fırça kullanarak bir kat daha sürün. Bu şekilde rujunuz eşit şekilde dağılmış olacak.

Işıltılı gözler:

Öncelikle beyaz ışıltılı farı gözünüzün iç ucundan kaşlarınızın altına kadar göz kapaklarınıza uygulayın. Koyu gri renkli farı ince bir fırça yardımıyla göz kapaklarınızın kıvrılan kısmının biraz üzerine uygulayın. Sert görünen çizgileri pamuklu makyaj çubuğu yardımıyla hafifçe silerek yumuşatın. Kaşlarınızın altına daha aydınlık bir görünüm için açık renkli ışıltılı bir far uygulayın. İstediğiniz yoğunluğa göre far çizgisini eyeliner ya da göz kalemiyle güçlendirin. Işıltılı, yoğun siyah farı üst ve alt kirpiklerinizin diplerine ince bir şekilde uygulayın. Aynı farı göz kapağınızın kıvrılan kısmına da yayın. Son olarak kirpiklerinize bolca maskara uygulayarak hacim kazandırın.
Renkli gözler: Renkli göz farını daha yoğun renk elde edebilmek için nemli far aplikatörüyle göz kapaklarınızın kıvrılan kısmına kadar muz biçiminde uygulayın, hafifçe yukarı doğru kuyruk yapın. Farınızın üstüne şeffaf bir dudak parlatıcısı uygulayın ve üzerine mavi parıltılı sim dökün. Kirpiklerinizi mavi renkli maskarayla boyayın ve renkli göz makyajınızı tamamlayın.

Ombre göz makyajı:

Önce gözlerinizin iç uçlarından dış uçlarına kadar mavi far uygulayın. Kirpik diplerine yoğunlaşıp kaşa doğru daha hafifleyecek şekilde farı uygulamaya dikkat edin. Daha sonra göz kapağınızın orta kısmına mürdüm renginde bir far sürün. Alt göz kapağınızın içine beyaz göz kalemi çekin. Son olarak kirpiklerinizi maskaralayın.

Twiggy kirpikler:

İlk olarak üst ve alt kirpiklerinizin dibine eyeliner çekin. Bu çizgi takma kirpiklerinizi daha düzgün biçimde yapıştırmanıza yardımcı olacak. Üst kirpiklerinizi kıvırıcıyla yukarı doğru kıvırın. Tekli takma kirpikleri cımbızla tutup dikkatli bir biçimde ambalajından ayırın. Elinizin üzerine biraz yapıştırıcı koyun ve takma kirpiklerin ince ucunu bu yapıştırıcıya daldırın. Yapıştırıcının daha çabuk kuruması için kirpikleri kısa süre havada sallayın. Takma kirpik tutamını kendi kirpiklerinizin arasına oturtturun ve cımbızı dikkatlice bırakın. Bant şeklindeki takma kirpiklerden kullanıyorsanız takma kirpiklerin tamamını yapıştırıcıdan geçirin ve kirpiklerinizin üzerine yerleştirin. Son olarak kirpiklerinizi bolca maskaralayın. Alt kirpiklerinize de aynı yöntemi uygulayarak takma kirpik takın. Bu şekilde Twiggy kirpiklerine sahip olacaksınız.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2016, 16:44
banner218
google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k