banner339
banner313

Mahkeme market tacizcisini serbest bıraktı!

Markette 12 yaşındaki kız çocuğuna istismarda bulunan ve şikayet üzerine gözaltına alınan 85 yaşındaki zanlı "adli kontrol kararı" ile serbest bırakıldı. Geriye bir ömür boyu yaşadığı kabusu unutmayacak bir kız çocuğu, karar isyan eden bir aile, karardan utanan bizler ve bu iğrenç görüntüler kaldı....

Mahkeme market tacizcisini serbest bıraktı!
banner401
banner427


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Konya'da 85 yaşındaki Mustafa K., girdiği markette 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel saldırıda bulundu. Yaşadığı şokla eve giden küçük kız durumu ailesine anlattı. Ailenin şikayeti üzerine gözaltına alınan zanlı, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Cumhuriyet Savcısı'nın tutuklanma talebinin reddedilmesi üzerine, Mustafa K. hakkında 8 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı. İğrenç olay ise marketin güvenlik kamerasına yansıdı.

Akören ilçesinde nisan ayında 12 yaşındaki kız çocuğu, alışveriş için bir markete girdi. İlçeye tapu işlerini halletmek için gelen Mustafa K. (85), kız çocuğuna kapıdan girer girmez zorla sarılıp öperek, elle saldırıda bulundu.

KÜÇÜK KIZ DURUMU AİLESİNE ANLATTI

Mustafa K. kısa süre sonra küçük kızı serbest bıraktı. Marketten çıkıp eve giden kız çocuğu, durumu ailesine anlattı. Ailenin şikayeti üzerine Mustafa K. polis tarafından yakalanıp gözaltına alındı. Taciz ise güvenlik kamerasına yansıdı.

 SERBEST KALDI

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Mustafa K., tutuklama talebiyle çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe 'Kız çocuğuna 100 metreden fazla yaklaşmama' ve 'adli kontrol kararı' ile serbest bırakıldı. Cumhuriyet Savcısı'nın serbest bırakılmaya itiraz etmesi ise üst mahkemece reddedildi.

İDDİANAME HAZIRLANDI

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, olayla ilgili yürütülen soruşturmayı tamamladı. Mustafa K. hakkında, 'Sarkıntılık yapmak suretiyle çocuğun cinsel istismarı' suçundan 3 yıldan 8 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.
banner218