banner339
banner313

Eşinden boşandı artık halk otobüsünde şoför

Eşinden boşandıktan sonra hayata tutunmak için servis şoförlüğüne başlayan 2 çocuk annesi, 44 yaşındaki Fatma Güngör, ManisaBüyükşehir Belediyesi’ne bağlı toplu taşıma aracında iki ay gibi kısa bir sürede yolcuların en sevdiği şoför oldu.

banner362
Eşinden boşandı artık halk otobüsünde şoför
banner385

Manisa’da eşinden boşandıktan sonra hayata tutunmak için servis şoförlüğüne başlayan 2 çocuk annesi, 44 yaşındaki Fatma Güngör,  Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı toplu taşıma aracında iki ay gibi kısa bir sürede yolcuların en sevdiği şoför oldu. Hayatının eşinden boşanmasıyla değiştiğini anlatan Güngör, halk otobüslerindeki şoför alım ilanını gördükten sonra bu işi başarabileceğini düşündüğünü belirtti.

Yapamazsın dediler

Güngör “Başta çok heyecanlanmıştım. Ama şimdi heyecanımdan eser yok. Bu işle sanki yeniden doğdum. Meğer benim mayamda şoförlük varmış” dedi. İşe başladığında bazı kişilerin yadırgadığını ancak çoğu kişinin de cesaret verdiğini anlatan Fatma Güngör, şunları anlattı:

“Yolcular ilk defa beni görüp aracıma bindiklerinde, ’Harika, devam et. Sakın pes etme. Kadınlar da bu işi yapar’ dediler. Trafikte denk geldiklerimiz el sallıyor, ıslık çalıyorlar. Özellikle benim aracımı bekleyenler olduğunu da biliyorum. Emekliliğime kadar bu işi yapmayı istiyorum. Her kadına tavsiyem; Hiçbir işten korkmayın. Her şeyi başarabilirsiniz.”

‘10 gün dayanırsın’

Güngör, “Erkekler bu kadın işi değil dediler. Abla 1 hafta 10 gün ancak dayanırsın dediler ama şimdi destekçilerim” diyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2016, 09:05
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k