banner158
banner218

'Düğün şarkıcısı benden daha çok kazanıyor'

10 yıl önce adını duyurduğu Binbir Gece dizisiyle, 2015'te çağrıldığı Buenos Aires'te dans yarışmasına katıldı. Ardından İspanyolca konuşarak iki tiyatro oyununda rol aldı. Türkiye'ye döndüğünde ilk başrolü yine tesadüfen Binbir Gece Masalları olunca bize de binbir konuda konuşmak kaldı. Gazeteci Melike Birgölge, Ergün Demir'le konuştu.

'Düğün şarkıcısı benden daha çok kazanıyor'
banner216

Dünyanın bir ucundaki Buenos Aires'te üç yıl kalıp, Türkiye'ye döndükten sonra rol aldığınız oyun Binbir Gece Masalları. Ki 10 yıl önce Binbir Gece dizisinde oynadınız. Arjantin'e de bu dizi sayesinde gittiniz. Ve şimdi ülkemizde tiyatroda da… Nasıl oldu oyun masalıyla buluşmanız?

Hep söylüyorum, Arjantin'de çok yoğun ilgi görsem de, orda iki oyunda sahne alsam da, kendi ülkemde sahne almak, projelerde olmak benim için çok önemli. Çünkü Türkiye'm; benim canım, kanım, anavatanım, toprağım… Kimse kendi toprağında peygamber değildir lafına bir kez daha şahit oldum. Arjantin'de gördüğüm ilginin yarısını Türkiye'mde görsem Oscar'a ulaşmıştım çoktan. 2017'nin son ayının son günlerinde İstanbul'a geldim. 2 ay kalıp dönecektim Arjantin'e. Eş, dost, sevdiklerimle hasret giderip sohbet ederken, bir gazeteci – yazar arkadaşıma “Türkiye'de bir rol gelirse önceliğim ülkem” demiştim. Gazeteci arkadaşım, Çiğdem (Tunç) Hanım'a benden bahsetmiş. Tanıştık, görüştük.

BİNBİR GECE, HAYATINIZA YOLCULUK YAPMAK GİBİ!

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 17:33