• BIST 109.330
 • Altın 155,894
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Yarışma sonuçlandı!

  31.08.2009 16:40
  Kuşadası Belediyesi tarafından ulusal çapta düzenlenen ödüllü karikatür yarışması sona erdi.
  Yarışma sonuçlandı!
  Yarışma sonuçlandı! Yarışma sonuçlandı! Yarışma sonuçlandı!

  “Birinci Altın Çizgi Karikatür Yarışması”na, “Turizm ve ekonomi” konulu çalışmalarıyla profesyonel ve amatör 90 çizer 187 çalışmasıyla katıldı. Oldukça yüksek katılımın olduğu yarışmada birinciliği Murat Gök isimli karikatürist kazandı.
  25 Ağustos"ta tamamlanan son başvurunun ardından karikatüristler Lütfü Çakın, Mustafa Yıldız, Ömer Çam, ressam Nuri Özkan, Kuşadası Belediyesi Meclis Üyesi ve turizmci Murat Saraç ile mizah yazarı Savaş Ünlü"nün yer aldığı secici kurul, Kuşadası Belediyesi Encümen Salonu"nda toplantı yaptı. Jürinin son derece zorlandığı değerlendirmenin ardından Murat Gök"ün eseri birinciliğe, Muammer Bilen"in eseri ikinciliğe, Kenan Bögürcü"nün eseri ise üçüncülüğe layık görüldü. Yarışmada ayrıca 1. mansiyon ödülünü Yüksel Cengiz, 2. mansiyon ödülünü Ahmet Aykanat, üçüncü mansiyon ödülünü ise Sadık Pala elde etti. Saat kulesi karikatürcüler grubu özel ödülü ise genç çizerler Ekin Özeskici ve Nihan Engin Özyılmaz"a verildi.
  Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, kültür ve sanat alanında belediye olarak yeni bir yapılanma süreci geçirdiklerini belirterek, bu süreçte Kuşadası Belediyesi"nin sanatın her alanında kendini hissettireceğini söyledi. Karikatür yarışmasına büyük önem verdiklerini ve geleneksel hale getirmeyi hedeflediklerini kaydeden Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, yarışmaya katılan ve dereceye giren tüm karikatüristleri kutladı. Başkan Altungün, yarışmada birinci olan eser sahibine 2 bin, ikinci olan eser sahibi bin 500 ve üçüncü olan eser sahibine ise bin TL para ödülü verileceğini de hatırlatarak, ödüllü yarışma sonunda finale kalan tüm karikatürlerin sergileneceğini ve karikatürlerden oluşan bir albüm yapılacağını açıkladı.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim