• BIST 104.249
 • Altın 164,062
 • Dolar 3,9740
 • Euro 4,6662

  Veteriner Hekim atanacak

  24.04.2009 12:02
  Aydın Tarım İl Müdürü Sadettin Öztürk, Aydın’da görevlendirilecek 5 ‘Akredite Veteriner Hekim’ ataması için 5 Mayıs’ta sınav yapılacağını belirtti.
  Veteriner Hekim atanacak
  Veteriner Hekim atanacak Veteriner Hekim atanacak Veteriner Hekim atanacak

  Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren "Mezbaha ve Kombinalarda Sağlıklı Ürerimi Teşvik Amacıyla Çalışacak Veteriner Hekimlerin Desteklenmesine Dair Uygulama Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliği" gereğince Aydın"da da "Akredite Veteriner Hekimlik" uygulamasının başlatıldığını hatırlatan Sadettin Öztürk, “İlimiz merkez ve ilçelerinde Tarım ve Köyişleri Bakanlığımızdan ruhsat almış büyükbaş, küçükbaş hayvan kesilen kombina ve mezbahalar ile kanatlı hayvan kesilen kombinalarda, insan ve hayvan sağlığını korumak amacı ile canlı hayvan ve hayvansal ürünlerin hijyen kuralları içinde üretimlerinin sağlanması ve daha sağlıklı bir şekilde muayenelerinin yapılması için Akredite Veteriner Hekim ataması yapılacaktır” dedi.
  Aydın"daki farklı 5 ayrı kombinada görevlendirilecek olan Akredite Veteriner Hekimlerin seçiminin İl Tarım Müdürlüğü tarafından yapılacağını duyuran Öztürk, “Sınav yazılı ve sözlü olarak 5 Mayıs 2009 tarihinde yapılacaktır. Sabah yapılan yazılı sınavlarda başarılı olanlar ilan edilecek ve aynı gün öğleden sonra sözlü sınava alınacaklardır. Akredite Veteriner Hekim olarak çalışmak isteyen veteriner hekimlerin 4 Mayıs 2009 günü mesai bitimine kadar evraklarıyla birlikte İl Tarım Müdürlüğü"müze müracaat etmeleri gerekmektedir” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim