Sözcü gazetesi yazarı Emin Çölaşan, bugünkü köşesinde, "Partisinin üst düzey bir yetkilisi dün kendisine sessizce sormuş: 'Seçimde Kılıçdaroğlu ve Recep Tayyip olursa parti olarak hangisine destek vereceğiz?' Yanıt muhteşem: 'Onu sonra düşünürüz.'"

Çölaşan, partinin üst düzey yetkililerinden birinin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı çıkarak Altılı Masa'dan ayrılan İYİ Parti lideri Akşener'e, seçimde Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun karşı karşıya gelmesi durumunda kimi destekleyeceklerini sorduğunu aktardı.

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş’tan Danimarka’da yaşanan olaylara kınama AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş’tan Danimarka’da yaşanan olaylara kınama

Çölaşan Akşener'in yanıtının "Onu sonra düşünürüz" şeklinde olduğunu kaydetti.

Çölaşan yazısının ilgili bölümünde şunları söyledi:

"Sevgili okurlarım, akıllara şöyle bir soru mutlaka gelmiştir. Meral Hanım'ın yaratıp önümüze koyduğu bu süreç acaba kime yaradı? Hiç kuşkunuz olmasın, Saray ve AKP iktidarına. Sözleri ve her şeyi ile geçmiş yıllardan beri bu ikilinin en amansız karşıtı olarak görünen hanımefendinin günün birinde teslim bayrağını böyle kolayca çekebileceği hangimizin aklına gelirdi?

Partisinin üst düzey bir yetkilisi dün kendisine sessizce sormuş: 'Seçimde Kılıçdaroğlu ve Recep Tayyip olursa parti olarak hangisine destek vereceğiz?'

Yanıt muhteşem: 'Onu sonra düşünürüz.'

Hanımefendi bu son kararıyla sadece kendisinin değil, partisinin de ayağına kurşun sıktı. Acaba kurşunları çıkarmayı başaracak mı!"