Ünlü Yoğurt Markası Chobani'nin Sahibi Hamdi Ulukaya, Anchor Brewing'i Satın Aldı

Geçtiğimiz yıl iflas ettiği açıklanan ikonik butik bira fabrikası, yeniden canlanma umutlarıyla gündemde. Chobani'nin sahibi Hamdi Ulukaya, San Francisco merkezli Anchor Steam üreticisi Anchor Brewing'in tüm varlıklarını satın aldı.

İflas Eden Şirketin Yeniden Canlanışı

Hamdi Ulukaya, geçtiğimiz yıl iflas eden ve kapanma tehlikesiyle karşı karşıya olan bu efsanevi bira fabrikasının yeniden hayata dönmesi için çaba harcadı. Anchor Steam Company'nin popüler ürünlerinden 'Anchor Steam' ve 'Christmas Ale' üretimini devralan Ulukaya, satın alma sürecinde ödenen bedele dair bilgi vermedi.

Olcay Kılavuz: Sinan Ateş cinayetiyle ilgili konuşmama talimatı aldım, mahkemede bildiklerimi anlatmaya hazırım Olcay Kılavuz: Sinan Ateş cinayetiyle ilgili konuşmama talimatı aldım, mahkemede bildiklerimi anlatmaya hazırım

Özel Bir Markanın Canlandırılması

Hamdi Ulukaya'nın ofisinden yapılan açıklamaya göre, Anchor Brewing'in satın alınması, şirketin eşsiz kimliğini ve San Francisco'nun tarihine olan bağlılığını yansıtıyor. Ulukaya, şehre ve şirketin cazibesine hayran olduğunu belirterek, bu tür markaların doğduğu yerlerin benzersizliğine vurgu yaptı. Aynı zamanda, bu tür sembollerin ve mirasın korunması gerektiğini vurguladı.