Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi'nin 179 milyon TL borcu çıktı Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi'nin 179 milyon TL borcu çıktı

Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yaklaşık bir yıldır kadın haklarının hiçe sayıldığı bir skandala sahne olduğu ortaya çıktı.

Santral görevlisi kadın personelin önce temizlik görevlisi yapıldığı aylardır da Aydın’ın bir köşesinden bir köşesine sürüldüğü bildirildi.


Her şey geçtiğimiz yıl 20 Haziran 2022 tarihinde M. İ. adlı bir vatandaşın, 176 Kültür ve Turizm Bakanlığı iletişim hattını arayarak Nazilli İlçe Halk Kütüphanesi hakkında bir şikâyette bulunmasıyla başladı. 

Kent09’un haberine göre, genç kadının şikâyet belgesinde yer alan bilgilere göre, M.İ. kütüphanenin klima sisteminin yetersiz olduğunu bildirerek bu sorunun düzeltilmesini istedi. Genç kadının bu talebi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne yönlendirildiğinde, kendisiyle İl Müdür Yardımcısı Harun Reşit Akdemir ilgilendi. Akdemir, şikâyette bulunan vatandaşa sorunu kısa sürede çözeceğini iletti. Ancak bu konuşmanın üzerinden bir süre geçmesine rağmen sorun çözülmedi. Bunun üzerine şikayetçi kadın, Aydın İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Akdemir ile yeniden telefonda görüşmek istedi. Ancak santralde görevli kadın, Başkan Yardımcısı Akdemir’in yönlendirmesiyle “Başkan sizinle görüşmek istemiyor” diyerek telefonu vatandaşın suratına kapattı.

OLAYLAR DAHA DA BÜYÜDÜ

Edinilen bilgiye göre şikayetçi M. İ. bu kez Müdür Yardımcısı Harun Reşit Akdemir'in tavrını bildirmek üzere 176 nolu Kültür ve Turizm Bakanlığı İletişim Hattı’nı aradı. Bunu öğrenen Akdemir, santraldeki kadına sinirlenerek, ilk iş olarak personel görevlendirmesinden sorumlu müdür yardımcısı Ahmet Demir'in yanına gitti. Ardından ikili İl Müdürü Umut Tuncer'e ziyarette bulundu.

UMUT TUNCER SEYİRCİ KALMIŞ
Kadın personelin anlattıklarına göre, ziyaretlerin sonucunda santral departmanından alınıp temizlik işine verildi. Yetmiyor, koridora oturtarak cezalandırıldı. Bu da yetmiyor kadın personel, aylardır Aydın’ın bir köşesinden bir köşesine sürüldü. 

İl Kültür ve Turizm Müdürü Umut Tuncer’in kurumda yaşanan bu olaya sessiz kalmadı diğer personelleri de hayrete düşürdü.

Kadın personelin yetiştirme yurdundan devlete yerleştirilmiş biri olduğu öğrenildi.

vvvvvvvvvvvvv

6c068780-2b12-4793-ba3c-7686ecc1c1982e2046f4-56cf-4256-8691-83a20c2e7c72