• BIST 94.244
 • Altın 253,296
 • Dolar 5,8339
 • Euro 6,5442

  Ümmet Akın Söke ziyaretinde beş maddelik toplu ulaşım çözüm planını anlattı

  09.10.2018 15:15
  Ümmet Akın: Bizim dönemimizde hiç bir mesele şimdiki gibi sığ ve yüzeysel çözümlerle geçiştirilmeyecek ve tüm meseleler sistem yaklaşımı ile bütüncül planlamayla çözülecektir.
  Ümmet Akın Söke ziyaretinde beş maddelik toplu ulaşım çözüm planını anlattı
  Ümmet Akın Söke ziyaretinde beş maddelik toplu ulaşım çözüm planını anlattı Ümmet Akın Söke ziyaretinde beş maddelik toplu ulaşım çözüm planını anlattı Ümmet Akın Söke ziyaretinde beş maddelik toplu ulaşım çözüm planını anlattı

  Ümmet Akın'ın Söke ziyaretinde toplu ulaşımla ilgili yaptığı açıklamalar şu şekilde:

  Toplu Ulaşım Ticari Bir Faaliyet Değil Sosyal Hizmettir

  Toplu ulaşım Belediyelerin vermesi gereken en önemli hizmetlerin başında gelmektedir. Aydın gibi dağınık yerleşime sahip bir ilde bu hizmet çok geç kalmış ve yüzeysel bir bakış açısıyla çözülmeye çalışılmaktadır. Meseleye ticari bakıp ana güzergahlarda 3-5 sefer yaparak toplu ulaşımı çözemezsiniz. Bizim dönemimizde hiç bir mesele şimdiki gibi sığ ve yüzeysel çözümlerle geçiştirilmeyecek ve tüm meseleler sistem yaklaşımı ile bütüncül planlamayla çözülecektir.

  Minibüsçülerde Sisteme Dahil Edilerek Sarı Civcivlerin Karına Ortak Edilecektir

  Toplu ulaşımın erişmediği hiç bir köy kalmayacak. Köy ana arterlerinde sarı civcivler hizmet ederken minibüsçüler sisteme dahil edilerek entegre bir ring sistemi kurulup hem toplu ulaşım çözülürken hem kazanç paylaşılacak böylece ne vatandaş ne de minibüs esnafı mağdur edilmeyecektir.

  Toplu Ulaşımın Planlanmadığı Hiçbir Yerleşim Yeri Kalmayacak

  Bir köye hizmet verip başka bir köyü ihmal edemezsiniz. Biz her vatandaşımıza hizmetle mükellefiz. Madem yeni yasayla tüm sınırlar büyükşehir sorumluluk alanı oldu dolayısıyla tüm alana hizmet vermek zorundayız. Biz sosyal belediyecilik anlayışı ile hizmet edeceğiz sosyal belediyecilik sadece yoksula düşküne yardım etmek değil, topluma ait tüm meseleleri bir aile şefkati ile çözmektir.

  Sarı Civcivler Sadece Yaşlılara Değil Öğrencilere de Bedava Olacak

  Her yerde eğitim eğitim diyoruz eğitime giden tüm yolları ardına kadar açmalı, eğitimin önündeki tüm engelleri kaldırmalıyız. Köydeki amcam evladını okula nasıl göndereceğim diye düşünmeyecek. O bizim meselemiz halkımıza bu kadarcık da dokunmazsak burada durmamızın bir anlamı yok.

  Yollar Genişletilip Refüjler Sarı Civcivler İçin Ekspres Şeritlere Dönüştürülecek

  Toplu ulaşımın en önemli unsuru olan sarı civcivlerin trafik problemi oluşturmaması için tedbirler alacağız. Tıpkı İstanbul’dakimetrobüsgüzergahı gibi sarı civcivler için ekspres güzergahlar oluşturup toplu ulaşımı hızlı hale getirip halkı toplu ulaşım kullanmaya özendireceğiz. Trafik probleminin en önemli çözümü toplu ulaşımdır. Ne kadar alt yapı yaparsanız yapın bir şehirde toplu ulaşım doğru çalışmazsa siz o kentte trafik sorununu çözemezsiniz insanların toplu ulaşımı kullanması için bu hizmetin sadece ekonomik olması yetmez aynı zamanda hızlı ve konforlu olması gerekir. Biz bu koşulları sağlayacak bir sistem kuracağız.

   

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim