Srebrenica Boşnak Soykırımı'nda hayatını yitirenler için bu yıl ikincisi düzenlenecek Uluslararası Srebrenica Boşnak Soykırımı'nı Anma Koşusu, 3 Temmuz Pazar günü gerçekleştirilecek.

Yılmaz Vural'dan Faroe Adaları yenilgisi tepkisi: 50 bin insanın yaşadığı ülkeye yeniliyorsun Yılmaz Vural'dan Faroe Adaları yenilgisi tepkisi: 50 bin insanın yaşadığı ülkeye yeniliyorsun
Bu anlamlı koşu öncesinde Yeşilyurt Spor Kulübü'nde düzenlenen basın lansmanına; Bakırköy Belediye Başkan Yardımcısı Cavit Ganiç, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Şemside Yener, Türkiye Bosna Sancak Derneği Başkanı Muhammed Sancaktar, Bakırköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Sait Babaoğlu, İstinye Üniversitesi Medical Park Hastanesi Üroloji Hekimi Prof. Dr. Adem Fazlıoğlu, İkiyirmiüç Event Organizasyon Danışmanlık Şirketi Başkanı Ozan Demir ile çok sayıda davetli ve basın mensubu katıldı.

Toplantının moderatörlüğünü yapan Bakırköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Sait Babaoğlu, açılış konuşmasında, "Bu anlamlı etkinlik için burada olan herkese saygılarımı sunuyor ve hoş geldiniz diyorum" dedi.

Babaoğlu, daha sonra sözü Bakırköy Belediye Başkan Yardımcısı Cavit Ganiç'e verdi. Ganiç, "Srebrenica Boşnak Soykırımı'nın 27. yılı dolayısıyla, bu yıl 3 Temmuz'da 2. Uluslararası Srebrenica Boşnak Soykırımı Anma Koşusu'nu düzenleyeceğiz. Bu soykırımın her acılı gününde, ya da her sevinçli günümüzde hepinizi bir arada görmek beni çok mutlu ediyor. Bu koşuya katkı sunan herkesi yürekten kutluyorum" şeklinde konuştu.