ABD'nin Michigan eyaletinde tek başına yaşayan 52 yaşındaki Mark Latunski, yalnızlığını gidermek için sık sık arkadaşlık uygulamalarını kullanıyordu.

BELA GELİYORUM DEMİŞ

2019 yılında bir ekim gecesi polise gelen aramada telaşlı bir ses kendisinin deri bileklikler ve zincirlerle bağlandığını, kendisinin son anda kaçtığını anlattı. Kasım ayında ise Latunski'nin evinden üzerinde yalnızca deri bir etekle koşarak kaçan bir adam göründü. Latunski de adamın peşinden koşuyordu.

Latunski, yetkililere yaptığı açıklamada, sadece adamın üzerine giydiği ve 300 dolar değerindeki kıyafetini geri istediği için adamın peşinden koştuğunu söylemişti.

DEDİKODU KORKUSUNDAN ŞİKAYET ETMEDİLER

Latunski'nin evinden kaçan bu iki adam da ona karşı suç duyurusunda bulunmayı reddetti. Polis yetkilileri, adamların bu kararının arkasında Latunski ile yaşadıkları ilişkiler olabileceğini öne sürdü. Bunun yaşadıkları küçük kasabada hemen ortaya çıkmasından çekindikleri için Latunski'ye karşı suç duyurusunda bulunmamışlardı.

Bu olayların üzerinden kısa bir süre geçmişti. Aralık ayının son günlerine doğru Latunski, uygulamadan tanıştığı yeni biriyle görüşmeye başlamıştı. Bu kişi 25 yaşındaki Kevin Bacon'dı. Bacon, noel tatili için evine gitmemişti ve ailesi ondan haber alamıyordu. Ailesinin endişesi üzerine polise gitmesi ile hakkında kayıp ilanı çıkarılan Bacon'ın telefonundan son sinyal Latunski'nin evinden alınmıştı.

Elvis Presley’nin ailesinde 100 milyonluk miras kavgası Elvis Presley’nin ailesinde 100 milyonluk miras kavgası

POLİS EKİPLERİNİ DEHŞETE DÜŞÜREN TABLO

Bunun üzerine Latunski'nin evini incelemeye giden polis ekipleri, şoke edici bir tabloyla karşılaştı. Bacon'ın cansız bedeni çıplak ve ayak bileklerinden tavana asılmış şekilde duruyordu. Latunski, polisin vahşet dolu bodrumu görmesinin ardından tutuklanan Latunski, mahkeme için gün beklemeye başladı.

Latunski, 25 yaşındaki Bacon'ı sırtından bıçaklamış ardından onu tavanın kirişlerine asıp boğazını kesmişti. Yaşattığı dehşet yetmezmiş gibi Latunski bir de Bacon'ın cinsel organını kesip yemişti.

'AKIL SAĞLIĞI YERİNDE DEĞİL' SAVUNMASI

Latunski, mahkemeye çıktığında da cinayet, yamyamlık ve cesedin parçalanması suçlamalarını reddetti. Soruları cevapsız bırakan avukatı ise Latunski için akıl sağlığının yerinde olmadığına yönelik rapor almak için uğraşıyordu. Buna kanıt olarak ise Latunski'nin geçmişte yaşadığı akıl sağlığı sorunlarını gündeme getiriyordu.

Bacon'ın acılı annesi, mahkemede Latunski'ye seslenerek şu ifadeleri kullandı:

HER ŞEYİ İTİRAF ETTİ

Mark Latunski, 18 Ekim 2022'de çıktığı duruşmada tüm suçlarını itiraf etti. Bacon'ı öldürdükten sonra cinsel organını kesip mutfakta pişirdiğini anlatan Latunski, cinayet ve yamyamlık suçlarından ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. ABD'de idam cezasının kaldırıldığı ilk eyalet olan Michigan'da Bacon'ın yakınları mahkemenin kararına isyan etti.

DHA