• BIST 106.239
 • Altın 160,342
 • Dolar 3,8713
 • Euro 4,5671

  Ücretsiz diş taraması

  11.03.2009 11:51
  Ege Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi ile Ege Ağız-Diş Sağlığı ve Dişhekimleri Derneği tarafından yürütülen “Çocuklarımız İçin El Ele” projesi kapsamında Aydın Hüseyin Arslan Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi’nde eğitim gören 150 öğrenci diş ta
  Ücretsiz diş taraması
  Ücretsiz diş taraması Ücretsiz diş taraması Ücretsiz diş taraması

  Ege Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi ile Ege Ağız-Diş Sağlığı ve Dişhekimleri Derneği tarafından yürütülen ve Uluslararası Rotary 2440. Bölgesi"nin de destek verdiği “Çocuklarımız İçin El Ele” projesi kapsamında Aydın"a gelen Ege Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi"nde görevli doktor ve öğretim görevlileri Hüseyin Arslan Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi"nde eğitim gören 150 öğrenciyi ücretsiz diş taramasından geçirdi. Aydın Güzel Hisar Rotaruy Kulübü üyeleri ile öğrenci velilerinin de katıldığı sağlık taraması sırasında ilk önce öğrencilerle birebir görüşme yapan doktorlar öğrencilerin şikayetlerini dinleyip diş taraması yaparak sorunları tespit etti. ilk muayenenin ardından hazırlanan tedavi odalarına alınan öğrencilerin tedavileri anında yapıldı.
  Tespit edilen sorunlar çerçevesinde öğrencilerin çürük dişlerine dolgu yapılırken, her bir öğrencinin gerekli diş ve diş eti bakımları yapıldı. Diş sağlığı ve bakımı konusunda bilgilerinde verildiği etkinlikte sağlık taramasından geçirilen çocuklara diş fırçası ve diş macunu hediye edildi.
  Gün boyu devam eden diş taraması sırasında öğrencileri yalnız bırakmayan Aydın Hüseyin Arslan Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi Müdürü Nevzat Demir, bu tür sağlık taramalarına çok önem verdiklerini daha sonra olabilecek büyük problemlere şimdiden çözüm bulabilmek amacıyla bu taramalara devam edeceklerini söyledi. Diş taramasından sonra öğrencilere yönelik sağlık taramalarının devam edeceğini açıklayan Demir, “Çocuklarımızda mutlu bir gülümseme yakaladık. Böylelikle projemizin hedeflediği sonuç da ortaya çıkmıştır'' dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim