Dünya Göçebe Oyunları’nın dördüncüsü bu yıl 29 Eylül - 2 Ekim günlerinde Bursa İznik’te düzenlenecek. Organizasyon Komitesi Başkanı Dr. Hakan Kazancı, oyunların yapısı, saha çalışmaları ve ülkemize kazandırdıkları hakkında bilgiler verdi.

Dördüncü Dünya Göçebe Oyunları bu yıl 29 Eylül - 2 Ekim günlerinde Türkiye’de oynanacak. 102 ülkeden 3 binin üzerinde sporcunun katılmasının beklendiği oyunların tanıtım toplantısı geçtiğimiz günlerde; Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Dünya Etnospor Konfederasyon Başkanı Necmeddin Bilal Erdoğan, Türk Devletleri Teşkilatı Genel Sekreteri Baghdad Amreyev, Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç ve Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu (TGSDF) Başkanı, 4. Dünya Göçebe Oyunları Organizasyon Komitesi Başkanı Hakan Kazancı’nın katılımıyla gerçekleştirildi.

Yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgiler Kazancı, ülkemizin spor çalışmalarına yönelik bir milat olacağını, göçebe oyunları tarihi açısından da en büyük organizasyonu hayata geçireceklerini belirterek, “Dünya Göçebe Oyunları yalnızca bir spor organizasyonu değildir. Bize verilen en büyük emanetlerden biridir” diye konuştu.

Dünyada örnek teşkil ediyor