Türkiye'nin en kalabalık illeri arasında ilk 3'te yerini alan İzmir'de yaşayan milyonlarca vatandaşın cebini ve yüzünü sevindirip güldürecek o açıklama Büyükşehir Başkanı Soyer'den geldi.

Borsada yatırımcı sayısı artıyor: Üç yılda 130 şirketten halka arz Borsada yatırımcı sayısı artıyor: Üç yılda 130 şirketten halka arz

Tunç Soyer'den İzmirlilere FLAŞ duyurdu! Bugünden itibaren TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ oldu- Yerel seçimler öncesi başkan Soyer'den dev hamle geldi. Soyer'in resmi sosyal medya hesabında aktardıklarına göre, öğrenciler için ilk ödenen yolculuk ücretinin ardından 2 saat boyunca tüm iniş ve binişlerdetoplu ulaşımda ücretsiz yapıldığı duyuruldu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in resmi sosyal medya hesabı olan twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda şu ifadeler yer aldı:

Artan maliyetlere rağmen büyükşehirler arasında en uygun öğrenci tarifesiyle gençlerimizin yanındayız. Öğrenciye ulaşım sadece 5 TL ve sonraki 2 saat boyunca binişler hem ücretsiz hem sınırsız. Toplu ulaşımda kişi başı taşıma maliyeti 41 lira. 13 liraya taşıdığımız her tam biniş için 28 TL de biz destek veriyoruz. Öğrenci için bu rakam 36 liraya çıkıyor.

İşte Soyer'in o paylaşımı:

88-17