Denizli'de heyelan sonrası mahalleli tedirgin Denizli'de heyelan sonrası mahalleli tedirgin
Posta.com.tr | Utah'ın güneybatısındaki küçük Enoch kasabasındaki bir evde yaşanan katliam, ABD'de büyük bir şok etkisi yarattı. Ailenin babası 42 yaşındaki Michael Haight, beş çocuğunu, eşini ve kayınvalidesini öldürdükten sonra kendi canına kıydı. Polis kamerası, katliam evindeki tüyler ürperten görüntüleri gözler önüne sererken katil babanın ölmeden önce yazdığı not, okuyanları dehşete düşürdü. 

Haight, kızları Macie, Briley, Sienna ve oğulları Ammon ve Gavin'in yanı sıra Tausha'nın 78 yaşındaki annesi Gail Early'yi silahla vurup öldürdü. Tausha'nın Haight'a boşanma davası açmaya hazırlandığı ortaya çıktı. 

İNTERNETTE ARATTI

Deseret News tarafından elde edilen belgelerde, Haight'ın eve nasıl silahlar aldığı ve çocuk istismarı şüphesiyle soruşturulduğunu ortaya çıkarırken internette 'evde silah sıkmak' aramasını yaptığını belirtti. 

Polisler, öfke nöbeti geçirdikten sonra Michael'ın 7 yaşındaki oğlu Ammon'u sert bir şekilde yere çarptığı iddiaları üzerine ailenin evine gitmişti. Yetkililer, çiftin büyük kızlarının da dahil olduğu şiddet olayları için soruşturma başlatmıştı. Michael, büyük kızının başından tutarak kanepenin kenarına çarptığı belirtildi. Daha önce de araba hızla giderken aniden frene basarak tüm ailenin yaralanmasına neden olmuştu. 

Yetkiler, Tausha'nın boşanma davası açana kadar Michael ile görüşmemesi tavsiye etmişti.

Kayıtlara göre Michael karısını, boşanma halinde kendi canına kıymakla veya "hayatını cehenneme çevirmekle" tehdit ettiğini söyledi. 

ÜRKÜTÜCÜ NOT

4 Ocak'ta gerçekleşen katliam öncesinde baba Michael Haight çocuklarına şiddet gösterdiği için yargılanıyordu. Daily Mail'in bildirdiğine göre Haight, katliamdan sonra yazdığı intihar notunda 'manipülatif karısına bir gün daha katlanmaktansa cehennemde çürümeyi tercih ettiğini' söylüyordu. 

Ürkütücü intihar notunda eşi Tausha'yı suçlayan Michael, kendini kurban olarak gösteriyordu. Michael'ın mektubunda şu ifadeler yer alıyordu:

Öte yandan, yetkililerin katliamdan yalnızca 11 gün önce soruşturma başlattıkları belirtildi.