• BIST 106.239
 • Altın 161,483
 • Dolar 3,8713
 • Euro 4,5671

  THK gelirleri uçağa

  20.12.2008 13:31
  Türk Hava Kurumu Nazilli Şubesi bu yıl elde edilecek olan kurban derilerinin gelirini yangın söndürme uçağına aktarıyor.
  THK gelirleri uçağa
  THK gelirleri uçağa THK gelirleri uçağa THK gelirleri uçağa

  Nazilli"deki Kurban Bayramı çalışmalarını değerlendiren THK Nazilli Şube Başkanı Ergün Özyılmaz, Nazilli merkez ve köylerden 6 bin 475 adet koyun derisi, bin 240 adet keçi derisi ve 850 kg sığır derisi toplandığını ifade etti. Özyılmaz, “Yaşanılan ekonomik krizle vatandaşlarımızın kurbanlık alım gücünde azalma olmasına rağmen toplanan deri miktarı oldukça verimli bulduk. Kurban derilerini bu yılda THK"na bağışlayan tüm vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Başta Nazilli Kaymakamı Caner Yıldız, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü, tüm belediye, kamu kurum ve kuruluşlarına, merkez ve köy muhtarlarımıza, kurumumuz adına deri toplamada çalışan tüm görevlilerimize yardım ve çalışmalarından dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Bilindiği gibi THK, 2007 yılında başlattığı “Yangın Söndürme Uçağı Alım Kampanyasına destek amacıyla bu yıl kurban derilerinden elde ettiği gelirle, CL-215 model suya inip kalkabilen amfibik yangın söndürme uçağı satın alacak. Arama kurtarma çalışmaları ve çevre denetlemelerinde de kullanılabilen CL- 215 tipi yangın söndürme uçakları 12 saniyede 4 ton su alabiliyor. Havada 5 buçuk saat kalıp, yangına 45 metre yaklaşabiliyor” dedi.
  THK"nın bu gelirle orman yangınlarıyla mücadele, ilaçlama, hava taksi gibi faaliyetlerde bulunmakta olduğuna değinen Özyılmaz, “THK'nın asli görevi, gençlere havacılık sevgisini aşılamaktır. Gençlerimizi havacılığa hazırlamak amacıyla ücretsiz havacılık kursları düzenlemekteyiz. THK, Türk halkının kadirşinas yardımlarıyla Türk gençliğini 'kanatlandırmak' için gayret ediyor. Havacılık, çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmada en önemli lokomotiftir. Bu şekilde eğitilmiş bir gençlik sorumlu mevkilere geldiğinde vereceği kararlar da isabetli olacak, zaman kazandıracak ve ülkemizin refaha gitmesi konusunda doğru kararlar vermesini sağlayacaktır” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim