banner339
banner274

Yol ısrarında mutlu son

Didim ile Akbük Beldesi arasında yer alan ve Söke-Bodrum- Dalyan yolunu kısaltan Akbük yolu için Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü 24 Ağustos’ta ihaleye çıkıyor.

banner362
Yol ısrarında mutlu son
banner328

Didim-Akbük arasında yer alan 17 kilometrelik yolun yapımı için Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü ihaleye çıkıyor. Bilindiği üzere Didim"in Akyeniköy"den sonra ikinci şehre giriş yolu olarak bilinen Didim-Akbük yolu yapılan tüm tadilatlara rağmen bir türlü düzeltilememiş ve geçici çalışmalarla kullanımı devam etmekteydi. Yolun yapımının kime ait olduğu konusunda zaman zaman siyasiler arasında sözlü tartışmalar yaşanmış sorunun çözümü için Didim Ticaret Odası “Turizm Yolumuzu İstiyoruz” adı altında bir kampanya başlatmıştı. 2009 Temmuz ayında başlatılan kampanyası çerçevesinde Didim Ticaret Odası yetkilileri İlçedeki kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret edip kampanyayı destek istemiş, bu kapsamda Ankara"da başta Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlar ile Milletvekilleriyle görüşmelerde bulunmuş ve yolun yapımı için çalışma başlatmıştı.
Gelinen süreçte Akbük-Didim arasında yer alan 17 kilometrelik yol ile Bodrum yol ayrımı arasında yer alan 13 kilometrelik yolun üst yapı çalışmaları için ihaleye çıkarılacağı öğrenildi. Karayolları 2.bölge Müdürlüğünce çıkarılan ihalenin 24 Ağustos"ta gerçekleştirileceğini duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2010, 10:18
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k