banner339
banner313

Xiaomi telefonunuzdaki varsayılan tarayıcıyı nasıl değiştirirsiniz?

Xiaomi cihazlarında bazı varsayılan uygulamalar mevcut. Bunları değiştirmek bazen çok zahmetli olabiliyor. Bu makalemiz bu konu ile alakalı.

Xiaomi telefonunuzdaki varsayılan tarayıcıyı nasıl değiştirirsiniz?
banner504


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Google Play Store'da birçok tarayıcı var. Uygulamaların doğrudan senkronize olabilmesi için günlük kullandığınız tarayıcı ile doğrudan açılmasını isteyebilirsiniz.

Google Chrome, Mozilla gibi tarayıcıların büyük çoğunluğu, uygulamaya her defasında girerken size bunları varsayılan olarak ayarlama imkanı sunacaklardır. Ancak aşağıda, onu değiştirmek için izlenecek adımları keşfedeceğiz.Öncelikle bilmelisiniz ki varsayılan olarak olmasını istediğiniz tarayıcıyı cep telefonunuza yüklemiş olmanız gerekmektedir. Google Chrome veya Mi Tarayıcı gibi bazıları önceden yüklenmiş olarak gelir. Şimdi aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

Listede “Tarayıcı”yı seçmelisiniz ve ardından bir bağlantıya tıkladığınızda otomatik olarak açılmasını istediğinizi uygulamayı da seçebilirsiniz. 

Gördüğünüz gibi, oldukça gizli bir seçenek, ancak beğeninize göre yapılandırdıktan sonra artık tekrar değiştirmeniz gerekmeyecektir. Aslında, bu menüden akıllı telefonunuzun geri kalan işlevleri için varsayılan uygulamalarını da yönetmek mümkündür. İsteğinize göre varsayılan uygulamaları değiştirebilirsiniz.

Örneğin varsayılan PDF görüntüleyici uygulamanızı, sevdiğiniz veya yüklemiş olduğunuz 3.parti bir uygulama ile değiştirebilirsiniz. MIUI arayüzü gerçekten de çok kişileştirme imkanı sunan ve oldukça derin olan bir başlatıcı. Yakında MIUI 13'ün de tanıtılması ile farklı özelliklerin sisteme entegre edilmesi bekleniyor.
banner218