banner158
banner218

Xbox Series X oyunları ortaya çıktı!

Xbox Series X oyunları ortaya çıktı!
banner216


Son zamanlarda hakkındaki açıklamaların ardı arkası kesilmeyen, Microsoft’un yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X, şimdi de yeni nesil oyunları ile gündemde.

Sony, yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için bilgi vermek bir yana, henüz konsolu bile gösteremiyor. Ancak Microsoft, yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X'e ait görsel ve detaylı bilgilerin yer aldığı açıklamalar sunmaya hız kesmeden devam ediyor, Xbox Series X şimdi de Inside ekinliğinde gösterilen yeni neslin oyunları ile gündemde. Xbox’ın bu etkinliğinde 3. parti firmaların oyunları gösterildi.

Xbox Inside ekinliği yaklaşık 45 dk sürdü, gösterilen oyunlar içerisinde ise en fazla akılda kalan Bright Memory: Infinite, DiRT 5, The Medium, Silent Hill ve Assassin’s Creed Valhalla‘nın oynanış videosu oldu. Ancak Assassin’s Creed Valhalla için sunulan videonun pek de oynanış videosu olduğu söylenemez. Daha çok oyundan kareler olduğunu söyleyebiliriz.Etkinlikte tanıtılan oyunlar içerisinde Silent Hill oyununun müziklerinin, oyuna daha da heyecan katmış olduğunu söyleyebiliriz. Bu oyunlar arasında Bright Memory: Infinite, DiRT 5 ve The Medium oyunları ise oldukça başarılı görünüyor.

Önümüzdeki aylarda düzenlenecek olan etkinlikte ise Xbox’ın kendi stüdyo oyunlarını tanıtılacak olduğunu ayrıca belirtelim.