banner339
banner274

Ünlü YouTuber Jahrein'e CHP Genel Başkanından telefon: İşlem Başlatıldı

Geçtiğimiz dönemlerde bir bir belediye başkanının konuşma şeklini eleştiren Jahrein'e yanıt geldi.

Ünlü YouTuber Jahrein'e CHP Genel Başkanından telefon: İşlem Başlatıldı
banner401
banner427


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Geçtiğimiz dönemlerde Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca'nın bir vatandaşla küfür, hakaret ve tehdit içeren konuşmasının ortaya çıkmıştı. Konuyla ilgili tepkiler tabi ki anında geldi. Sosyal medyada da olay olan konuya ünlü YouTuber Jahrein de tepki göstermişti. Jahrein, "Mevki sahiplerinin vatandaşla böyle konuşma hakkı yok!" diyerek sert bir şekilde tepkisini ortaya koymuştu.

Aradan zaman geçse de şimdi konu tekrar gündemde. Jahrein, CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu'ndan konuyla ilgili cevap beklediğini söylemişti. Görünüşe göre beklenen yanıt gelmiş. Kemal Kılıçdaroğlu, ünlü yayıncıyı bizzat arayarak konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Jahrein bu süreçte yapılan açıklamalarını kendi Twitter hesabından paylaştı.  İşte o açıklamalar: 

Az önce CHP’den aradılar. Sn. Kemal Kılıçdaroğlu telefonun diğer ucundaydı. Kendisiyle biraz sohbet ettik. Hassas olduğumuz Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca hakkında parti içi gerekli işlemleri başlattıklarını söylediler. Konunun takipçisi olanlara duyurulur! Kendisine, gençlerin özellikle bu konularda çok titiz olduklarını, iktidarın yaptığı “benden olanı korurum” tavrına karşı olduklarını anlattım. Öyle olmadıklarını, yalnızca yoğun gündemden ötürü bu konuya yeni değinebildiklerini iletti. Şimdiden geleceğin iktidarından hesap sorabilmemiz demokrasi adına çok önemli. Bu konuda bana destek olan, partizanlıktan uzak, temiz bir gelecek aşkı ile yanıp tutuşan tüm gençlere teşekkür ederim. Aslında aranan ben değildim, sizdiniz.
banner218