banner339
banner313

Twitter'dan yeni karar! Milyarlarca Tweet silinebilir!

Twitter, özel bilgi politikası kapsamında platformda oldukça yaygın olan izinsiz fotoğraf ve video paylaşımını yasakladı. Güncel karar neticesinde birçok Tweet siliniyor.

Twitter'dan yeni karar! Milyarlarca Tweet silinebilir!
banner475


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Twitter, yeni politikaya uygun olarak, kişilerin isimleri, izinsiz paylaştığınız konum bilgileri, adres, kimlik belgeleri ve kamuya açık olmayan her türlü kişisel verileri Twitter topluluk kurallarının ihlali olarak kabul edileceğini duyurdu. Bilgi sahibi tarafından Twitter'a bildirilirse kaldırılacak.

Twitter, paylaşılan bilgiler nedeniyle insanlara fiziksel zarar vermemek için bunu yaptığını belirtti ve politikayı genişletti. Artık Twitter'da izinsiz olarak özel kişilerin fotoğraf ve videolarının yayınlanması yasak. Şirket konuyla ilgili açıklamasında platformda bu tür işlemlere izin vermeyeceklerini belirtti.Twitter resmi hesabından yaptığı duyuruda, "Görüntüleri paylaşmak, insanların Twitter'daki deneyimlerinin önemli bir parçasıdır." dedi. İnsanlar bir fotoğrafı herkese açık olarak paylaşıp paylaşmamayı seçme seçeneğine sahip olmalıdır." ifadelerini kullandı. Bu kapsamda mevcut politikasını genişlettiğini belirterek şunları ekledi:

Bugünden itibaren, özel kişilerin resim veya video gibi özel medyalarını rızaları olmadan paylaşılmasına izin vermeyeceğiz. Kişilerin tehdit veya teşvik etme gibi özel bilgilerinin yayınlanması da politika kapsamında yasaktır.

Twitter, tasvir edilen kişinin veya yetkili bir temsilcinin özel görüntülerinin veya videolarının izinsiz paylaşıldığı yönünde bir rapor aldığında ve başvurduğunda kaldıracağını ekledi.Twitter, politika kapsamında yasaklanan medya içeriğini şöyle sıraladı:

İzniniz olmadan paylaşılan bir fotoğraf-video gördüğünüzde artık bunları Twitter'a bildirebilirsiniz.
banner218