banner274

Temmuz ayı toplantısı

Aydın Belediye Meclisi Temmuz ayı toplantılarının birinci oturumu, belediye meclis salonunda yapıldı.

Temmuz ayı toplantısı

Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu başkanlığında yapılan toplantıda görüşülen gündem maddelerinde aşağıdaki kararlar imza altına alındı.
Belediye gayrimenkullerinin emlak beyan değerinin altında kalmamak üzere, Kıymet Takdir Komisyonunca yapılacak kıymet takdirine göre satılması, takası veya devir şeklinde verilmesi hususunun incelenmek üzere Meclis İmar ve Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesine toplantıya katılan üyelerin oybirliğiyle karar verildi.
Efeler Mahallesi sınırlarının genişletilmesi hususunun incelenmek üzere Meclis İmar Komisyonuna havale edilmesine toplantıya katılan üyelerin oybirliğiyle karar verildi. İnşaat Abonelikleri ve Akıllı Sayaç Uygulaması hususunun incelenmek üzere Meclis Hukuk ve Meclis Plan ve Bütçe Komisyonlarına havale edilmesine toplantıya katılan üyelerin oybirliğiyle karar verildi.
Adnan Menderes Mahallesi, Aydın Bulvarı ile Çevre Bulvarı arası Tabakhane Deresi İstinat Duvarı yapımı ve Taban Islahı Yapılması işinin 5393 sayılı Kanun gereği yıllara yaygın hizmet yüklemelerinin 67. maddesi gereğince karar alınması hususunun incelenmek üzere Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesine toplantıya katılan üyelerin oybirliğiyle karar verildi.
Dedekuyu Mevkiinde, Pınarbaşı ve Zeybek Mahallesinde bulunan içme suyu kuyularını besleyen O.G hatlarının. direklerin ve trafoların AYDEM" e devrine ve devir işlemlerinde belediyemizi temsilen Arıtma Tesis Şefi Mesut Semerci"nin yetkili kılınmasına toplantıya katılan üyelerin oybirliğiyle karar verildi.
Fen İşleri Müdürlüğü Elektrik Servisinde kullanılmak üzere Devlet Malzeme Ofisinden 1 adet Çift Kabinli Pikap alınmasına ve parasının Fen İleri Müdürlüğü Bütçesinden ödenmesine toplantıya katılan üyelerin oybirliğiyle karar verildi.
Otogar ve Minibüs garajından faydalanan araçlar için 3 bin adet boş kartın bedelsiz olarak dağıtılması ve bundan sonra talep karşılığı verilecek olan kartların ücretlerinin belirlenmesi hususlarının incelenmek üzere Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesine toplantıya katılan üyelerin oybirliğiyle karar verildi.
Aydın Belediyesi Taksi Durakları ve Toplu Taşımacılık Yönetmeliğinde değişiklik yapılması hususunun incelenmek üzere Meclis Ulaşım ve Trafik Komisyonuna havale edilmesine toplantıya katılan üyelerin oybirliğiyle karar verildi. iha

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2010, 18:22