banner313

Söke'de sessiz yardım

Söke Belediyesi ramazan ayı nedeniyle gıda yardımlarını bu yılda vatandaşın ayağına ulaştırdı. Söke Belediyesi, Ramazan ayı boyunca ilçede Kaymakamlık, Mahalle Muhtarları ile birlikte belirlenen yoksul ve yardıma muhtaç 1.200 vatandaşa gıda yardımı dağıtt

Söke'de sessiz yardım

İçerisinde 15 çeşit temel gıda ürününü barındıran Ramazan paketleri belirlenen vatandaşların adreslerine teslim edildi.
Oluşturulan iki ayrı ekiple yardımlar ihtiyaç sahiplerinin ayağına götürülerek dağıtıldı. Yardımların yapılacağı yoksul vatandaşların belirlenmesinde katkı sağlayan İlçe Kaymakamlığı ve Mahalle Muhtarlarına teşekkür eden Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi, yardımların imkanlar dahilinde gerçekleştirildiğini söyledi. İftar çadırı uygulamasından vazgeçilerek geçen yıl başlatılan gıda yardımlarının daha fazla yardıma muhtaç vatandaşa, hem de kapılarına kadar ulaştırıldığını belirten Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi; “Kaymakamlık ve Mahalle muhtarlıkları ile birlikte belediyemizin yaptığı AKOS çalışmasında belirlenen vatandaşlarımıza hiçbir ayrım gözetmeksizin yardımlar ulaştırıldı. Gönül daha fazla insanımıza el uzatmayı isterdi ancak imkanlar dahilinde yardımlarımızı gerçekleştirdik. Sosyal Belediyecilik anlayışı içerisinde 1.200vatandaşımıza ulaştığımız için mutluyuz” dedi.
Diğer taraftan bazı hayırseverlerde Söke Belediyesinin yaptığı ramazan yardımlarından ayrı olarak 197 adet gıda yardımını Söke Belediyesine teslim ederek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını sağladılar.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2010, 19:29
banner218
google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k