banner116
banner92

Sivil Anayasaya 'Evet'

BBP Aydın İl Başkan Yardımcısı Abdülbaki Bozdemir, BBP'nin referandumda 'Evet' oyu kullanacağını anımsatarak, “Sivil anayasaya ‘Evet’ diyeceğiz” dedi.

Sivil Anayasaya 'Evet'
banner94
banner26

Anayasa değişikliğini eksik olmasına rağmen olumlu bulduklarını belirten Bozdemir, “Geçici 15. maddenin iptal edilmesine mi karşı çıkacağız? Engellilerin pozitif ayrımcılığına mı karşı çıkacağız? Çocuk istismarcılığına mı karşı çıkacağız? Emeklilerin ve memurlarımızın toplu görüşme hakkı elde etmesine mi karşı çıkacağız? YAŞ kararlarına yargı yolunun açılmasına mı karşı çıkacağız? Biz neye karşı çıkacağız? Karşı çıkmayacağımıza göre de Evet oyu kullanacağız” diye konuştu.
Başbakan Erdoğan ve BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu arasında yapılan görüşmede ağırlıklı olarak terör ve referandum konularının görüşüldüğünü belirten Bozdemir, özel güvenlik görevlileri, emekliler fındık ve pamuk üreticilerinin sorunlarının da görüşmede ele alındığını bildirdi. İdam cezasının kapsamının genişletilerek geri getirilmesini istediklerini de kaydeden Bozdemir, “Bugün karşı karşıya bulunduğumuz durum bütün milli güçlerin milli ruhla milli cephede bileşilmesini zorunlu kılmaktadır. Bu milli ruhu Türkiye"ye ve milletimize kazandıracak Büyük Birliğimizi yeniden halkımıza kazandıracak bir tek Büyük Birlik Partisi kalmıştır. Büyük Birlik Partisi bu mazlum milletin, bu asil milletin bükülmez bileği, yeni tarihi hamlesidir. Milletimizin yaşamış olduğu sıkıntıların sebebi geçmişimizde ve bugünümüzde Ülkemizi yöneten iktidar partileridir. Uyguladıkları teslimiyetçi politika anlayışıyla milletimizden yani sizlerden aldıkları yetkiyi çarçur ederek iktidar olmuşlar fakat muktedir olamamışlardır. Bakınız bundan 8 yıl önceye Dönelim MHP, DSP, ANAP koalisyonuna seçim meydanlarında vatandaşa ekonomiyi düze çıkaracaklarını Terörün kökünü kazıyacaklarını vaat ettiler. Bu millete zarar verecek her şeyi yaptılar hatta söylediklerimizin fazlasını yaptılar. Bu duygu ve düşünceler içinde eksiklerine rağmen içinde BBP'nin önerilerinin de yer aldığı sivil anayasa'ya camiamız "Evet" diyecektir” ifadelerini kullndı. iha

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2010, 14:34
banner118