banner141

LG’nin yeni amiral gemisi modeli; LG Chocolate

LG’nin yeni amiral gemisi modeli; LG Chocolate
banner152


LG son dönemde önemli kan kayıpları yaşadı. Bir dönem global pazarda zirveye oynayan Güney Koreli şirket şimdilerde ilk 10 içerisine girmek için mücadele veriyor. LG’nin akıllı telefon satışları tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye’de de önemli ölçüde düştü. Fakat hala LG’nin gizli bir potansiyelinin olduğunu da görmezden gelemeyiz.

Geçtiğimiz günlerde sızdırılan bir raporda LG’nin yeni G9 modeliyle birlikte G serisini orta segmente çekeceğine dair bir rapor yayınlanmıştı. Şimdi ise bu hamlenin asıl nedeni ortaya çıktı.

LG’nin en yetkili isimlerinden biri olan Yeon Mo Lee, LG Chocolate serisini tekrardan canlandırmak için G serisini gözden çıkaran isim olmuş.Hatırlanacağı üzere LG bu seriye ait son modelini 2009 yılında tanıtmaya niyetlenmiş lakin telefon hiçbir zaman satışa çıkmamıştı.

Şimdi ise yeni LG Chocolate ile Güney Koreli şirketin sektörde ciddi anlamda ses getirecek bir telefon geliştireceği iddia ediliyor. Bu telefonda çift ekran, 5G ve yüksek batarya gibi önemli kriterler ön planda olacak.

Kimbilir LG belki de yeni amiral gemisi serisi ile eski günlerine dönebilir. Elbette bunun için fiyat politikalarını da düzenlemeleri gerekiyor.
banner94