banner339
banner274

Lenovo sessizliğini bozdu! Lenovo K13 Note piyasaya sürüldü!

Uzun zamandır telefon pazarında aktif olmayan Lenovo sessizliğini bozdu! Lenovo K13 Note piyasaya sürüldü!

Lenovo sessizliğini bozdu! Lenovo K13 Note piyasaya sürüldü!
banner401
banner399


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Çin'in ünlü bilgisayar üreticisi Lenovo PC sektöründe gösterdiği azmi uzun zamandır telefon sektöründe göstermiyor, sevenlerini dört gözle bekletiyordu. Bir dönem orta segment telefonları ile de ön plana çıkmayı başaran Lenovo, K13 Note isimli yeni giriş-orta segment telefonunu piyasaya sürdü.

6.5 inç HD+ çözünürlükteki IPS LCD ekran 60Hz tazeleme hızına sahip. Üst kısmında bir damla çentik yer alan ekranın çerçeveleri biraz dikkat çekiyor. 

Qualcomm'un 11nm üretim süreci ile üretilen giriş segmenti platformu Snapdragon 460 yongasından gücünü alan cihaz grafik gerektiren uygulamalarda ise Adreno 610 GPU'sundan besleniyor. 4GB RAM'e ek olarak 128GB depolama alanı ile gelen cihaz microSD kart desteğine sahip. Giriş seviyesi bir cihazda 128GB gibi büyük bir depolamaya ek olarak microSD kart desteği görmek güzel doğrusu.48MP ana kameraya ek olarak 8MP ultra açı, 2MP makro ve 2MP derinlik sensörlü dörtlü arka kamera kurulumuna ev sahipliği yapan cihazın ön tarafında ise 8MP çözünürlüğünde öz çekim kamerası yer alıyor. Ayrıca giriş seviyesi bir cihazda beklenildiği üzere cihazın parmak izi okuyucusu da arka tarafta yer alıyor.

İhtiyaç duyduğu enerjiyi 5.000mAh kapasiteli bataryadan karşılayan cihaz 10W hızlı şarj destekliyor.

230 dolarlık fiyat etiketi ile Rusya'da satışa çıkan K13 Note'un ülkemize gelip gelmeyeceği, gelse bile fiyatının ne kadar olacağı henüz meçhul.
banner218