banner158
banner218

Körler Derneğinden uyarı

Altınokta Körler Derneği Aydın Şube Başkanı Bayram Özen, derneklerinden ihraç edilen bir üyenin derneğin adını vererek para topladığı belirtti.

Körler Derneğinden uyarı
banner216

Altınokta Körler Derneği"nin kurulduğu 1950 yılından bu güne kadar engelli istismarına karşı ciddi mücadeleler verdiğini savunan Şube Başkanı Özen, “Ancak son dönemlerde Altınokta Körler Derneği Aydın Şubesi"nden 09 Mart 2008 yılında ihraç edilen Metin Göç adlı şahısın Aydın ve Ege Bölgesi"nin çeşitli yerlerinde kendisi "Aydın Şube Başkanı ve Ege Bölge Sorumlusu" olarak tanıtıp vatandaşlarımızın iyi niyet duygularını istismar ederek para topladığını öğrendik. Adı geçen Metin Göç adlı şahısın ne derneğimizin Aydın şubesiyle nede derneğimizin herhangi bir şubesiyle uzaktan yakından alakası bulunmamaktadır” dedi.
Bu ve buna benzer girişimlere itibar edilmemesini isteyen Özen, “Bu ve buna benzer girişimde bulunan şahıslara kesinlikle toplumumuzun itibar etmemesi gerekmektedir. Bu tip durumla karşı karşıya gelen vatandaşlarımızın derhal şahsıma ait 0545 672 71 75 numaralı telefondan bildirmeleri aynı zamanda da emniyet birimlerine 155 numaralı telefondan şikayette bulunmaları talep edilmektedir” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2010, 11:03