banner141

İyi olan kazansın! Galaxy M31 ve Galaxy A51 karşı karşıya!

İyi olan kazansın! Galaxy M31 ve Galaxy A51 karşı karşıya!
banner137


Akıllı telefon pazarının lider ismi Samsung, bu unvanını kaybetmemek için peşi sıra modeller çıkartıyor. Özellikle son dönemde Güney Koreli şirketin orta segmentteki model yelpazesini hayli genişlettiğini söyleyebiliriz.

Samsung’un bunu yapmasının temel amacı, hemen her profilden müşteriye hitap edebilmek. Çünkü Çinli üreticiler ciddi anlamda yükselişe geçmiş durumda. Eğer Samsung bu durumu bir şekilde engellemezse, önümüzdeki yıllarda global pazardaki sıralama tamamen değişmiş olacak.

Samsung’un bu bağlamda satışa sunduğu son modellerden ikisi M31 ve A51’di. Teknik donanım özellikleri açısından aynı olan Galaxy M31 ve Galaxy A51, fiyat tarafında da aynı skalada yer alıyor.
banner154

Bu videomuzda iki model arasında kalanlar için basit bir karşılaştırma yaptık ve iki telefonu tasarım ile performans açısından karşılaştırdık. Sonuç olarak arada neredeyse hiçbir fark olmadığını gördük.

Şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri bu video ile başbaşa bırakalım.

Videoda da açıkça görüldüğü üzere telefonların arasında performans olarak bir fark yok. Eğer benim için batarya çok önemli diyorsanız tercihiniz M31 olabilir.

Lakin önceliği dış görünüşe veriyorsanız, Galaxy A51 platform kardeşinden çok daha ötede bir model. Bunu rahatlıkla dile getirebiliriz. Üstelik A51’in daha ucuz olması da cabası.
banner94