banner141

Huawei Mate 30 Pro ortaya çıktı

Önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen Huawei P30 Pro cep telefonuna ait olduğu düşünülen fotoğraflar internete düştü.

Huawei Mate 30 Pro ortaya çıktı
banner152


Her ne kadar Google ile aralarında soğuk rüzgarlar esse de Huawei yeni cep telefonu modelleri geliştirmeye devam ediyor. Firmanın Mate ailesinin yeni üyesi olacak Mate 30 ile ilgili detaylar belli olmaya başladı.

5G desteğinin olması beklenen yeni modelin en üst sürümü olacak Mate 30 Pro'da önde Samsung Galaxy S10 ailesini hatırlaran ikili ekrana gömülü kamera yer alacak. Sol üst köşede yer alacak bu kameralar elips şeklinde olacak gibi görünüyor.

Telefonun arkasında ise dörtlü kamera bulunacak. dikdörtgen şeklindeki alanda bir de LED flaş bulunacak. Arka yüzün ortasını kaplayacak olan bu kamera ve LED flaş, telefonun kamera konusunda iddialı olduğunu da gösteriyor.Ortaya atılan iddialara göre Mate 30 Pro'da katlanabilir telefon Mate X'te de bulunan Balong 5000 5G çipi yer alacak. İşlemci tarafında ise Kirin 985 kullanacağı iddiası da internette dolaşıyor.

Telefonun ekranın 6.71 inç olacağı ve ekrandan parmak izi okuma teknolojisinin de bulunacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Şimdilik bu bilgilerin ve fotoğrafların tamamının iddia olduğunu belirtelim. Ama ateş olmayan yerden duman çıkmayacağını da hatırlatalım.
Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2019, 19:59
banner94