banner158

Hafız Şenel vefat etti

Nazilli’de uzun yıllar imamlık yapan Hafız Namık Şenel vefat etti. Hafız Namık Şenel’in Hz. Ali’nin öğütleri ile ilgili kitap okuduktan sonra, namaza durduğu ve secde halinde iken hayatını kaybettiği öğrenildi.

Hafız Şenel vefat etti
banner152

Aslen Emirdağlı olan Nazilli'de ikamet eden Hafız Namık Şenel bugün sabah saat 8.30'da vefat etti. Secde halinde iken ruhunu teslim eden Namık Şenel'in cenazesi yarın (Perşembe) saat 10.00'da Nazilli Koca Camide kılınacak.
Nazilli İlçe Müftüsü Hüsnü Sula yaptığı açıklamasında; “Alimin ölümü alemin ölümü gibidir. Nazilli"mizden bir ulu çınar daha Hakkın rahmetine kavuştu. Okumayı ve yazmayı çok seven duygulu şiirleriyle herkesin takdirini kazanan, 40 yıl süreyle Yıldırım Camiinde imamlık yapan, 40 yıl hatimle namaz kıldıran Muhterem Hocamız yine ilim tahsili esnasında Yüce Rabbına secde halinde yürüdü. Kelamını hıfzetmekle kalmayıp çeşitli tefsir kitaplarından Yüce Rabbımızın muradını anlayan ve en güzel ifadelerle tebliğ ve irşad hizmetini son nefesine kadar yürüten, din uğrunda çile çekip gerektiğinde hapse girmeyi bile göze alan, Bediüzzaman Said Nursiyi gören ve arkasında namaz kılan son şahitlerden biriydi.
Allah mekanını cennet eylesin. Cenazesi vasiyeti üzerine cenazesi Emirdağ"a gönderilecek” dedi. iha

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2010, 19:37