banner218

Güllübahçe'de Toki adımı

Söke’ye bağlı Güllübahçe Beldesi Toplu Konut Projesi için adım attı. Projeyi hazırlayan Güllübahçe Belediyesi Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile görüşmeleri tamamladı, proje onay bekliyor.

Güllübahçe'de Toki adımı

Güllübahçe Beldesi Yenicami Mahallesi"nde halı saha yanında bulunan 12 bin metrekarelik alana yapılması planlanan toplu konut evlerinin 200 konut olarak hedeflendiğini ancak konut sayısının başvurular sonrasında kesinlik kazanacağı öğrenildi. Edinilen bilgiye göre; Güllübahçe TOKİ evleri için onayın çıkmasının ardından ön kayıtlar alınacak. Daha sonra kesin kayıtlarla birlikte alınacak ön ödemelerle birlikte takip eden 3-3.5 ay içinde inşa çalışmaları başlayacak.
Güllübahçe Beldesi"ne toplu konut projesini kazandırmayı hedeflediklerini dile getiren Belediye Başkanı Yusuf Toptay; “Vatandaşları ucuz, ödeme kolaylığı ve konforu olan konutlara kavuşturan TOKİ projesini beldemiz kazandırmak istiyoruz. Konuyla ilgili projemizi hazırlayıp, adımlarımızı attık. Onaylanmasından sonra süreç hızlanacak. Güllübahçe Beldemizi modern yaşam alanlarına kavuşturmak istiyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2010, 19:44