banner158

Gül’e daire fiyatında saat

Dünyada sadece birer adet üretilen 200 Montblanc saatin 11 tanesi Türk müşteriler için ayrıldı

Gül’e daire fiyatında saat
banner152

Dünyada sadece birer adet üretilen 200 Montblanc saatin 11 tanesi Türk müşteriler için ayrıldı. Zaman'ın haberine göre, Rotap Saatçilik ve Kuyumculuk tarafından Nişantaşı'ndaki butik Montblanc mağazasında görücüye çıkarılan saatlerin fiyatı 47 bin ile 110 bin Euro arasında değişiyor. Rotap patronu Mehmet Ali Bal, 110 bin Euro'luk saatlerden bir tanesini Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün satın aldığını söyledi.

TÜRKİYE'YE SADECE 11 SAAT GETİRİLDİ

Satış fiyatı 47 bin ile 110 bin Euro arasında değişen Montblanc saatleri Türk müşteriler için görücüye çıktı. Ürünlerin Türkiye distribütörlüğünü yapan Rotap Saatçilik ve Kuyumculuk, özel koleksiyonunu Nişantaşı'ndaki butik Montblanc mağazasında müşterilerin beğenisine sundu. Rotap Saatçilik ve Kuyumculuk şirketinin patronu Mehmet Ali Bal, 95 bin ile 220 bin lira arasında satılan Montblanc ürünlerinin zenginliği simgelemekten öte felsefi bir derinlikleri olduğunu anlattı. Montblanc Villeret 1858 Koleksiyonu'ndan sadece 11 adet saat Türkiye'ye getirildi. Saat üreticisi Demetrio Cabiddu'nun imzasını taşıyan setten tüm dünyada sadece 200 tane bulunuyor. Kendisi de özel koleksiyondan 110 bin Euro'luk saat alan Rotap patronu Mehmet Ali Bal, saatlerin konseptinin dünyada tek olduğunu söyledi.

GÜL KALEM VE CÜZDANLARINI DA BURADAN ALIYOR

Montblanc mağazasının Türkiye'deki müşterileri tarafından yoğun ilgi gördüğünü belirten Bal, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e de bir Montblanc saati sattıklarını ve Gül'ün kalem ve cüzdanlarını da kendilerinden aldığını söyledi. 11 parçalık özel koleksiyona ek olarak Montblanc Nişantaşı'ndaki butikte kalem ve mücevherat da satılıyor. Türkiye'de satılan en pahalı Montblanc ürünü, 200 bin Euro'luk fiyatıyla bir kalem. Şirketin patronu, markanın 2,5 milyon Euro'ya varan kol düğmesi ve kalemler gibi ürünleri olduğunu ancak bunların Türkiye'de satılmadıklarını belirtti. Montblanc ürünlerinin zenginliği simgelemekten öte felsefi bir derinlikleri olduğunu anlatan Bal, "Saat ustaları 1700'lerin ortalarından 1900'lerin başına kadar bu saatleri elle üretmişler ve 1902'de bir marka olarak ortaya çıkmışlar. Montblanc, markayı 2007'de satın aldı. Güç rezervi 58 saat olan bu saatler kendi konseptinde dünyada ilk ve tektir." şeklinde konuştu. Rotap patronu Bal, Türkiye'de en azından 150 tane Montblanc saat koleksiyoncusu bulunduğunu ve bu koleksiyoncuların ellerindeki parçaların fiyatlarının 2 milyon Euro'ya kadar çıktığını söyledi.

ANKARA'DA MAĞAZA AÇACAK

Türkiye'deki satışlardan 2009'da 6 milyon Euro ciro hedefleyen şirket, bunu yüzde 20'den fazla aşmış. Mehmet Ali Bal, bu yılın ilk çeyreğinde de hedeflerinin yüzde 30 kadar fazlası bir ciro elde ettiklerini söyledi. Şu anda yalnızca İstanbul Nişantaşı'nda butik mağaza şeklinde yer alan Montblanc, önümüzdeki günlerde Ankara'nın Arjantin Caddesi'nde de bir mağaza açacaklarını belirtti.

Koleksiyonun tanıtımı için İstanbul'a gelen Montblanc Akademisi'nden Raphael Sabat, "Özel Villeret koleksiyonu geleneksel el yapımı saatin köklerine geri dönüşü simgeliyor ve yüz yılı aşan bir geleneği temsil ediyor. Birçok marka her yıl binlerce saati fabrikalarda üretirken Montblanc serisi, kullanıcılarına romantik ve estetik bir tat veriyor." şeklinde konuştu. - Vatan

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2010, 12:43