banner339
banner274

Google Partner Nedir ve Nasıl Olunur? – 2021

Bu yazımızda Google Partner Nedir ve Nasıl Olunur sorularının yanıtı veriyoruz. İşte Google Parner olmanın incelikleri.

Google Partner Nedir ve Nasıl Olunur? – 2021
banner401
banner399


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Çoğunlukla Google Partners olarak karşınıza çıkan Google İş Ortağı programı dijital pazarlama ajansı, dijital pazarlama uzmanı, reklam ajansı ve Google Ads hesabı yöneten tüm çevrimiçi danışanlar için bir eğitim ve sertifika programını içerir. Google Partner Ajansı olmanın pek çok ayrıcalığı vardır. Eğitimleri canlı canlı izleyerek tamamlayıp sertifikaları almanın ve dijital pazarlama becerilerinizin gelişmesinin yanında Think with Google ve Google Trends verilerine de erişiminiz olur. Google Partners’den aldığınız ödüller müşteri portföyünüzü genişletmeniz için son derece faydalıdır. Connect aracılığı ile ortak markalı etkinlikler düzenleyebilir yeni müşterilerinize kampanya tanıtımları yapabilirsiniz. Güvenilir ve etkili ajans arayan bir markanın, Google tarafından ödüllendirilmiş bir ajans ile karşılaşması, listesinde diğerlerinin üzerini çizmesine sebep olabilir. Google iş ortağına dair kafanızdaki soru işaretlerini giderecek tüm cevapları bu yazımızda bulabileceksiniz. Bu okumadan sonra sizde Google Partner Ajansı olmanın yol haritasını çıkarabilir, büyümeye giden yolda ilk adımınızı atabilirsiniz.Google Partner Ajansı Nedir?

Google Partners hizmeti ile internet reklamcılığı yapmak isteyen bir dijital pazarlama ajansı, Google’ın dijital pazarlama alanında sağladığı ayrıcalıklardan faydalanabilmektedir. Google partner ajansı, internet reklamcılığı ajansları olarak değerlendirilerek Google ve sosyal medya reklamları, sosyal medya uzmanlığı ve içerik yönetimi gibi birçok konuda gösterecekleri faaliyetler için hizmet ve destek alabilmektedirler. Dijitalin ve beraberinde dijital pazarlamanın hayatımızın merkezinde olması, güvenilir olarak atfedilecek dijital pazarlama ajansı ihtiyacını oldukça artırmıştır. Buna istinaden Google, gerekli uzmanlıkları taşıyan, müşteri portföyünü başarılı şekilde yönetebilen, deneyimli ve kayda değer hedefleri yakalamayı başaran ajansları Google partner ajansı olarak Google Partner rozeti ile ödüllendirmiş ve ayrıcalıklı kılmıştır.

Yeni Düzenleme ile Google Partner Ajansı Nasıl Olunur?

Yeni Google Partners programı, 2022 yılının Şubat ayında kullanıma sunulacak olmasına rağmen  Haziran 2021’de yeni koşullara uyumlu Google partnerleri, yeni Google Partner Rozetine sahip olabilecekler. Henüz kullanıma sunulmayan Google Partner programı için rozet alacak partnerler, hali hazırda yeni koşulları uyguladığından Google onların çabalarını göz ardı etmek istemediğini açıklamıştır. Google partner ajansı olmak için gereken koşullar üç temel kategori olarak belirlenmiştir; Performans, Harcama ve Sertifikalar.

 

Google Partner Dolandırıcılığına Dikkat!
Google Partner dolandırıcılığı yapan kişiler, Google Adwords hesabı olan kişilere ulaşıp Google’dan aradıklarını ve Google Partneri olarak Adwords reklamcılığı hizmetinden yararlanabileceklerini ve gerekli desteği alabileceklerini söyleyerek maalesef telefonlara taşınan fiziksel dolandırıcılığı şimdi de tamamen dijital bir hale getirmişlerdir. Dolandırıcılar, Google Adwords kullanıcısından aldığı hesap bilgileri ile hesaba giriş yaptıktan bir süre sonra yüklü bir fatura ile askıya alınan bir hesap ile karşı karşıya kalınıyor. Bunu yapan kişilerin asıl amaçları kendi web sitelerine müşteri çekmektir. Dolayısıyla dolandırdıkları kişinin sisteminde kayıtlı olan kart ile işlem yapıp kendi web sitelerini eklerler. Yüklü miktarda maddi kayıplara yol açan bu dolandırıcılık yasa dışı web sitesi eklemeleri ile kişinin Google Ads hesabının askıya alınmasına kadar tatsız sonuçlara varabilmektedir. Bu konuda önlemli olmak adına bilmeniz gereken ilk şey, Google Türkiye’den sizi kimsenin arayamayacağıdır. Çünkü Google’ın Türkiye’de herhangi bir distribütörlüğü ya da çağrı merkezi yoktur. Ayrıca Google şirket politikası olarak kimseyi arayıp hizmet satmaya çalışmaz.  Alacağınız ek önlemler ise, ana banka kartınızın çalınmaması için Google hesabınıza kayıtlı kartınızı sanal bir karta çevirmek, şifrenizin çalınmasına engel olmak için iki aşamalı doğrulamayı kullanmak olabilir. Bunların yanı sıra internet tarayıcınızdaki eklentilere dikkat etmek hatta mümkünse bu konuda eklentisiz sade bir tarayıcı kullanmak güvenli ve mantıklı bir tercih olacaktır.

Nasıl Google Partneri Olunur?

Google Partner ajansı olmanız için izlemeniz gereken bir dizi adım vardır.

 (https://www.google.com/partners)
banner218