banner339
banner274

Google arama geçmişi 6 adımda nasıl silinir? Çok kolay!

Bu içeriğimizde sizlere, Google arama geçmişinizi nasıl temizleyeceğinizi anlatıyoruz. Hem de sadece 6 basit adımda!

Google arama geçmişi 6 adımda nasıl silinir? Çok kolay!
banner401
banner427


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Dünyanın önde gelen teknoloji üreticisi ve internet devi Google, bilindiği üzere hakkımızda pek çok veri topluyor, geçmişteki aramalar da buna dahil. Bu durumdan rahatsız olan kullanıcılar, internet üzerinden Google arama geçmişi nasıl silinir? Google Crome tarama geçmişi nasıl temizlenir? vb aramalar gerçekleştiriyor. Çözümü çok basit, yazımızın devamında Google arama geçmişinizi nasıl temizleyeceğinizi 6 basit adımda anlatıyoruz.

Arama motoru Google, yapılan aramaları ve girilen web sitelerini saklıyor. Bu da kullanıcının rahatsız edici reklamlar veya istenmeyen hizmetlerle karşı karşıya kalmasına neden olabiliyor.

Google ise bu yönde rahatsızlığı olan kullanıcılarının işini kolaylaştırmak adına arama geçmişini temizleme olanağı sunuyor. Peki Google arama geçmişi temizleme işlemi nasıl yapılır? Arama geçmişini tek tek temizleyebileceğiniz gibi, toplu halde de silebilmeniz mümkün.Eğer siz de arama verilerinizin saklanmasından rahatsızsanız, yazımızın devamında yer alan geçmiş aramaları, tarama geçmişinizi ve diğer türdeki etkinliklerinizi Google hesabınızdan kolayca silebileceğiniz adımları izleyerek arama geçmişi verilerinizi kalıcı olarak silebilirsiniz.
banner218