banner274

Erdem'den taziye mesajı

AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, Aydın'lılar olarak şehitlerimize üzülüyoruz;ama ağlamayacağız; hainleri sevindirmeyeceğiz” dedi.

Erdem'den taziye mesajı
banner296

Aydın"ın 1 hafta içerisinde 2 şehit verdiğini vurgulayan Erdem, dış destekli hain terör örgütünün hedefinin birlik ve beraberlik ortamını bozmak olduğunu iddia ederek, “Türk Milleti olarak çok dikkatli davranmak durumundayız. Ülkemizi karıştırmak isteyenlerin oyunlarını bozmalıyız. Toplumsal olarak en hassas olduğumuz bu günlerde elbette tepkiliyiz; hain teröre karşı isyan etmek istiyoruz. Ama terör örgütü de tam da bunu arzuluyor. Ülkenin karışması, kardeşlerin birbirini kırması terör örgütünün tam istediği bir durumdur. Aklıselim içerisinde davranmak durumundayız. Terörle silahlı mücadele elbette kararlılıkla sürecektir; sürmelidir. Ancak silahlı mücadelenin şeklini yeniden ele almamız gerektiği de aşikârdır. Küçük yaşlardan itibaren en iyi şekilde silah kullanmayı, çetin dağ şartlarında yaşamayı öğrenmiş, terörist eylemler için adeta uzman olarak yetiştirilmiş teröristlerin karşısına iki ay düzenli ordu eğitimi almış gençlerimizin çıkartılması yeniden sorgulanmalıdır. Dağ şartlarında teröristlerle silahlı mücadele eğitimi almış uzman güvenlik birimlerini yeteri sayıda oluşturmamız silahlı mücadelenin devamında elzem olmuştur. Terörle mücadele konusunda dünyada başarılı olmuş örneklerde benzer uygulamaları görmekteyiz” diye konuştu.
Terör örgütünün dış hortumları kesildikçe, içte demokratikleşme ve insan hakları alanında iyileşmeler yaşandıkça terör örgütünün mevcudiyetini sürdürmesinin zorlaşmakta olduğunu savunan Erdem, “Bunun sonucu eylemlerini artırmaktadır. Türkiye'nin her bakımdan güçlenmesi, dünya devletleri arasında üst sıralara çıkması, bölgesinde söz sahibi olması; bölgemizde hesapları olan dış güçleri hesaplarını bozmaktadır. Dış güçler terör örgütlerini taşeron olarak kullanmaktadırlar. Türkiye bu mücadelede mutlaka başarıya ulaşacak, her bakımdan büyümeye ve gelişmeye devam edecektir. Bugünler birlik ve beraberliğin daha da pekiştirilmesi gereken günlerdir. Oy kaygısı ile, iktidar olma hırsı içerisinde erken seçim istemek Şehitlerimize yapılan en büyük saygısızlıktır. Ülkemizin bu üzüntülü ve tepkili günlerinde erken seçim istemek tam bir fırsatçılık anlayışıdır. Mehmet Ali Tosun şehidimizin başta ailesine ve tüm Aydın'lılara başsağlığı ve sabırlar diliyoruz” ifadelerini kullandı. iha

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2010, 17:27
banner218
google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k