banner339
banner274

Erdem: Adliyeler kapanmasın

Erdem, Koçarlı Esnaf Odası Başkanı Mehmet Gökçen'i ziyaret etti. Gökçen, adliyenin kapanacağı yönünde haber alınca üzüntü duyduklarını belirterek, "Kırk beş köyümüz ve iki beldemiz var. Kapatılmaması için çalışma yapmanızı rica ediyoruz" dedi.

Erdem: Adliyeler kapanmasın
banner401
banner399

Mehmet Erdem, ise Karpuzlu, Buharkent ve Köşk adliyelerinin daha önce kapatıldığını hatırlatarak, şöyle konuştu:

"Bu bir planlama meselesi. Bakanlığımız bu noktada değerlendirme yapıyor. Bütün kurumlarımızı 2023 vizyonuna hazırlıyoruz. 'Şu ilçeyi kapattırmayalım, şurada çalışalım itiraz edelim de ilçeyi listeden çıkaralım' gibi bir anlayış söz konusu değil. Kriterler var. Nüfus, dosya sayısı, çalışan sayısı ve çalışan sayısına göre dosya sayısı, buranın verimlilik noktasındaki değerlendirilmesi ortaya çıkan sonuçlar. Adalet Bakanlığımız tüm Türkiye'de bir değerlendirme yapıyor.

Milletimizin her zaman için bizim gözümüzde önceliği vardır. Hizmeti veren devlet kurumu olarak adliyenin yapısı göz önünde bulundurulduğunda, hizmetin verimli kaliteli bir şekilde verilebilmesi çok önemlidir. Biz vatandaşın gönlüne girmek için mücadele ediyoruz. AK Parti olarak vatandaşın daha fazla desteğini almak arzusundayız. Bizim arzumuz, Koçarlı, Kuyucak, Yenipazar, Sultanhisar adliyelerinin kapanmaması. Bunları da ifade ediyoruz. İnşallah alınacak kararlar bizim arzumuz doğrultusunda gerçekleşir."

 

aydinpost-twitter.png aydinpost-facebook.png

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2012, 14:21
banner218