banner116
banner92

Emektar dozerler yorgun

Türkiye’nin en geniş ve gelişmiş yol ağına sahip illerin başında gelen Aydın’da ulaşım hizmetlerinin gizli kahramanları bazen yorgun düşüyor.

Emektar dozerler yorgun
banner94
banner26

Aydın İl Özel İdaresi Köylere Hizmet Götürme Birimi tamir ve bakım servisinde nerdeyse yarım asırdan bu yana yol yapan dozerler yeniden, bakımdan geçirilip işlerine devam ediyor.
Aydın"ın 489 köyü, binlerce mahalle ve yaylaya dağları delerek yol açan yaklaşık yarım asırlık Capterpillar marka dozerler, üzerinde 2-3 operatör emekli etmesine rağmen halen görevlerine devam ediyorlar.
Eski dozerlerin, kendi gözlerinde ayrı bir yeri olduğunu belirten görevliler, özenle tamirini yaptıkları bu araçların ülke kalkınmasında büyük rolü olduğunu belirterek “Bu araçlar eskidi ama, Türkiye gelişmesine bir anlamda bu araçlarla sağladı. Eskiden Aydın"ın bir dağ köyünden ile gelip gitmek 2 gün sürer, mutlaka bir gece hanlarda konaklanırdı. Aslında yakın bir tarihte bunlar yaşanmasına rağmen, bu iş makineleri eski zorlu günleri geride bıraktı. Canı ve ruhu yok, ama bize göre bu makinelere, vefa borcu var. Bu nedenle özenle tamirini yapıp ayakta tutuyoruz” diye konuştular.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2010, 16:03
banner118