banner116
banner92

Didim'deki hırsızı DNA ve kan izi yakalattı

Didim’de geçtiğimiz Eylül ayında meydana gelen cinsel Saldırı ve ikametten hırsızlık konusu Didim Emniyetinin titiz çalışması sonucunda çözüldü.

Didim'deki hırsızı DNA ve kan izi yakalattı
banner94
banner26

Didim’de 18 Eylül 2010 günü yabancı uyruklu bir bayana yönelik yapılan cinsel saldırı ve hırsızlık olayı emniyetin titiz çalışmasıyla aydınlatıldı. Konuyla ilgili Didim İlçe Emniyet Müdürlüğünce yapılan açıklamada “18 Eylül 2010 günü saat 09:00 sıralarında ilçemizde meydana gelen yabancı uyruklu E.T.K (62) isimli bayanın uğramış olduğu cinsel saldırı ve ikametinden çalınan 27.000 Norveç kronu, 3 adet altın bilezik, 1 adet altın yüzük,1 adet bayan kol saatinin çalınması olayıyla ilgili olarak yapılan çalışmalarda olay yerinden alınan kan ve DNA örneklerinden daha önceden de bu tür suçlarda kaydı bulunan ve şu an aynı suçtan cezaevinde yatmakta olan M.A. (33) isimli şahsın DNA’sı ile uyuşmuş olduğu ve bu sebeple olayı M.A. isimli şahsın gerçekleştirmiş olduğu tespit edilmiştir” denildi.
Açıklamada halkın huzur ve güvenliğini sağlamak amacı ile buna benzer olayları önlemeye yönelik yapılan çalışmaların etkin ve kararlılıkla sürdürüleceği vurgulandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2012, 11:43
banner118