banner158

Didim'de üst geçit sorunu

Didim Kaymakam Ali Katırcı, trafik kazalarının yaşandığı yol üzerine dubaların konulacağını ve okul önüne de bir kontrol noktasının yapılacağını belirtti.

Didim'de üst geçit sorunu

Arif Nihat Asya İlköğretim Okulu Öğrencisi Burak Yüksel"in ölümüyle sonuçlanan trafik kazasının ardında duruma isyan eden ve okulun önünde geçen yola üst geçit yada alt geçit yapılması isteyen veli ve mahalle sakinlerine Kaymakam Katırcı"dan içleri rahatlatan açıklama geldi. Mersindere Mahallesindeki Arif Nihat Asya İlköğretim Okulunun önünde geçen Söke-Didim karayolunun kazalara davetiye çıkarması ve geçtiğimiz günlerde bir öğrencinin yaşanan kaza sonunda hayatını kaybetmesi velileri ve mahalle halkını çileden çıkarırken mahalleliyi rahatlatan açıklama Kaymakam Ali Katırcı geldi.
Kaymakam Katırcı yaşanan kazanın görgü tanıkları ve teknik takip neticesinde kısa sürede aydınlatıldığını şahsın tutuklandığını söyleyerek, “Kazada hayatını kaybeden evladımız için çok üzgünüz. Bu konuda benim dönemimde önce yazılar yazılmış. Sadece ışıklandırma yapılmış. Yolun karayolu olması sebebiyle bariyer ya da engelleyici konulamıyor. Bu konuda 5-6 velinin talebi oldu. Biz kısa vadede burayla ilgili olarak tedbir alacağız. Okul ile Cami arasında polis kontrol noktası oluşturacağız. Ayrıca Gonca Kolejinden itibaren devrilmeyen dubalar koyularak sürücülere uyarılarda bulunulacak. Bu çalışmayı 1 hafta içerisinde yapmayı planlıyoruz. Yine konuyla ilgili Karayollarına durumu bildireceğiz ve konunun takipçisi olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2010, 19:37
banner192