banner158

Didim'de oteller boşaldı

Didim Turizm Derneği Başkanı Deniz Atabay, Ramazan ayının gelmesiyle birlikte yerli müşterilerle çalışan otellerde yüzde 60-70’lere varan düşüşler yaşandığını belirtti.

Didim'de oteller boşaldı

Bu yıl Ramazan Ayının Ağustos ayına denk gelmesi, Didim"deki otelleri de etkiledi. Sezonun en işlek ayında Ramazanın başlamasının özellikle yerli müşterilerle çalışan otelleri etkilediğini kaydeden Didim Turizm Derneği Başkanı Deniz Atabay, “Yerlilerle çalışan küçük otellerde Ramazanla birlikte ciddi bir düşüş yaşandı. Bu anlamda yerlilerle çalışan otellerimizden edindiğimiz bilgiler de bu yönde. 5 yıldızlı otellerde ise herhangi bir değişiklik gözlenilmedi. 5 yıldızlı otellerde doluluk oranlarının hala yüksek fakat Altınkum"da yerli ile çalışan işletmelerin yaklaşık yüzde 60-70 e varan bir düşüş yaşadı” şeklinde konuştu.
Atabay, Ramazan ayının başlamasından bir gün önce otellerden ayrılanların sayısının çok yüksek olduğunu ve esnafın bu durumdan çok etkilendiğini belirterek, “Tahminim bir hafta sonra otellerdeki fiyat uygulamaları değişirse, yeni rezervasyonlar olabilir. Kısman de olsa Ağustos ayında doluluk oranları artar. Bu artış tatmin edici düzeyde olacağını düşünmüyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2010, 13:25
banner192